کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 11 اسفند 1399   Monday 1 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 تیر 1394

صفحه خبر: اقتصادی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر ضرورت تقویت صنعت پتروشیمی در کشور گفت: برای موفقیت در رقابت بین المللی جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه هایی مانند پتروشیمی باید از مشوق‌هایی مانند تخفیف در نرخ خوراک پتروشیمی ها استفاده کرد. به گزارش خانه ملت، سیدسعید حیدری طیب با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی کشور گفت: جلوگیری از خام فروشی موضوعی بوده که در سال های اخیر مسئولان بر ضرورت آن تاکید دارند، اما از نکات مهم برای انجام این کار، برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاه های مربوطه است. حیدری طیب افزود: درحال حاضر صنعت پتروشیمی نیاز به سرمایه گذاری دارد و علاوه بر جذب سرمایه های داخلی باید از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی نیز استفاده شود و با توجه به اینکه یکی از شروط جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 لغو
تحریم های اقتصادی بوده، بنابراین بخش پتروشیمی باید برنامه‌های لازم را برای جذب
سرمایه گذاری خارجی داشته باشد. این نماینده مردم درمجلس نهم افزود: در دنیای امروز که رقابت در عرصه اقتصاد جهانی یک موضوع بدیهی است،باید تدابیر و برنامه منسجم داشت، بطور مثال شنیده می شود کشوری مانند عربستان که احتمال می دهد تحریم های ناجوانمردانه غرب علیه ایران درصورت دستیابی به توافق نهایی هسته ای لغو شود، ازهم اکنون برنامه ریزی‌های برای جذب بیشتر سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی انجام داده است. حیدری طیب تصریح کرد: برای موفقیت در رقابت بین المللی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه هایی مانند پتروشیمی باید مشوق‌هایی ارائه کرد تا سرمایه گذاران خارجی بیشتر جذب شود، البته همراه با انجام این کار باید از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی نیز استفاده شود. وی با بیان اینکه تعیین نرخ منطقی برای خوراک پتروشیمی ها از راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی کشور خواهد بود، گفت: تامین امنیت سرمایه گذارای خارجی از راهکارهای دیگر برای جذب سرمایه است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام