کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 16 تیر 1399   Monday 6 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 تیر 1394

صفحه خبر: سیاسی

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: برای رسیدن به عدالت اجتماعی از کارگزارانی استفاده شود که بحث عدالت اجتماعی را باور دارند و ازنظر قلبی به این مسئله اهمیت می‌دهند. حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان با بیان این‌که”بحث عدالت اجتماعی به مسائل زیربنایی مثل عرفان، فلسفه و اخلاق برمی‌گردد” اظهار کرد: فردی که می‌خواهد عدالت اجتماعی را برقرار کند باید از نظر عرفانی و دینی به یک درجه‌ای از معرفت برسد که لذت‌های دنیوی برای او کوچک و ناچیز باشد و برای لذت‌های مادی ارزش و اهمیتی قائل نشود.
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با بیان این‌که”برای پیاده ساختن عدالت اجتماعی در جامعه، چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد”خاطرنشان کرد: نکته اول این است که باید از کارگزارانی بهره ببریم که از نظر قلبی و فطرتی عدالت اجتماعی را باور دارند و همواره درصدد رفع و حل‌وفصل مشکلات مردم هستند نه اینکه صرفا در ذهن و فکر خود به عدالت اجتماعی توجه کنند. به گزارش ایسنا غرویان افزود: نکته دیگر اینکه فردی که می‌خواهد عدالت اجتماعی را در جامعه اجرا کند باید به تمام انسان‌ها نگاه انسان‌دوستانه داشته باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از ویژگی‌های حاکمان اسلامی باید رعایت عدالت اجتماعی باشد و حاکم باید با طبقات متوسط و پایین جامعه همراه شود و خودش در همان سطح زندگی کند. وی گفت: عدالت موضوعی است که مربوط به تمام انسان‌هاست و در دین ما می‌گویند که مسائل انسانی را نباید با مسائل فکری و عقیدتی مخلوط کرد. شاید از نظر رفتاری فردی مورد قبول ما نباشد ولی آن فرد هم باید از عدالت اجتماعی برخوردار باشد. در کل رفتارهای ما در جامعه باید براساس انسان‌دوستی تنظیم شود. اگر به این نکات توجه شود عدالت اجتماعی به یک سرانجام خوبی می‌رسد. غرویان افزود: پول و ثروت به خودی خود چیز بدی نیست ولی انسان‌هایی که از مال و مکنت دنیا برخوردارند باید به گونه‌ای رفتار کنند که سایرین هم از این ثروت آن‌ها بهره‌ای ببرند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام