کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 17 تیر 1399   Tuesday 7 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 مرداد 1396

صفحه خبر: اجتماعی

منتخب مردم در شورای پنجم با اشاره به جلسه میان اعضای شورای پنجم و شهردار تهران گفت: در آن جلسه قالیباف وعده داده بود که قراردادهای طولانی مدت در حال انعقاد شهرداری را لغو خواهد کرد و ما به دنبال این هستیم که از صحت وعده قالیباف درباره لغو قراردادها مطلع شویم.
افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تاخیر در تصویب پیش‌نویس میثاق‌نامه شهردار آینده گفت:‌ به واسطه جلسه الویری، رئیس سنی شورای شهر با قالیباف که دیروز ظهر برگزار شد، صورت دستور جلسه دیروز تغییر کرد و به مواردی پرداخته شد که باید در جلسه مشترک میان قالیباف و الویری به بحث گذاشته می‌شد.
منتخب مردم در شورای شهر ادامه داد: در همین راستا اعضای شورا پیشنهادات خود را برای طرح در جلسه میان الویری و شهردار تهران به بحث گذاشتند.
اکثر این پیشنهادات حول اخبار منتشر شده درباره‌ انعقاد قراردادهای طولانی‌مدت و پروانه‌های ساختمانی در شهرداری بود. به خصوص موضوعاتی که محمد سالاری در گزارش خود در جلسه هفته گذشته شورا ارائه کرده بود.
او با تاکید بر اینکه شورای پنجم درباره صحت و سقم این خبرها صدرصد مطمئن نیست، گفت: در جلسه‌ای که نزدیک به یک ماه پیش میان اعضای شورا پنجم و شهردار تهران برگزار شد، قالیباف وعده داده بود که قراردادهای طولانی مدت در حال انعقاد را لغو خواهد کرد و ما به دنبال این هستیم که از صحت وعده قالیباف درباره لغو قراردادها مطلع شویم.
حبیب‌زاده با اشاره به بقیه جزئیات جلسه دیروز اعضای شورای پنجم هم تصریح کرد: در این جلسه درباره تبیین ارتباط میان شورای شهر و شهرداری صحبت شد و مقرر شد موضوعاتی که خلاشان در مدیریت شهری احساس می‌شود، مکتوب شده و تحت عنوان سوگندنامه با کاندیداهای آینده شهرداری تهران توافق و تفاهم صورت گیرد.
او با اشاره به اینکه محتوای سوگندنامه عمدتا مربوط به مواردی می‌‌شود که در آن مدیریت شهری دچار آسیب شده است، ادامه داد: بیشتر این مسائل در حوزه نظارتی و مواردی است که در قانون به آن اشاره نشده و روی ذکر آن تاکید داشتیم. در این جلسه رای‌گیری صورت گرفت و قرار شد سوگندنامه در جلسه آینده به تصویب اعضای شورا برسد.
این عضو شورای شهر آینده در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر نام میثاق‌نامه به سوگندنامه تغییری در پیش نویس تهیه شده در کمیسیون حقوقی و نظارت صورت خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: تصور نمی‌کنم با تغییر نام در متن سوگندنامه تغییر خاصی رخ دهد، اما به هر حال احتمال دارد تغییرات محدودی صورت بگیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام