کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 13 اسفند 1399   Wednesday 3 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 خرداد 1396

صفحه خبر: حوادث

آفتاب یزد- علی اکبر فرقانی: بسیاری از خانواده ها برای پیشگیری از آلودگی هوا و ترافیک آزاردهنده خیابان ها، ترجیح می دهند به جای وسیله نقلیه شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و مسئولان هم مردم را تشویق می کنند تا کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند. متاسفانه برخی روزها مانند پنجشنبه ها که ترافیک خیابان ها بیشتر از روزهای عادی است، مسئولان شرکت واحد باید تلاش کنند اتوبوس ها بیشتر در خدمت مسافران باشند، به عنوان نمونه پنجشنبه 4 خردادماه، عده ای از مسافران در میدان کلانتری منتظر اتوبوس از بلوار نیکنام به مقصد میدان هفتم تیر بودند، ما هم از ساعت 16:40 مانند بقیه مسافران در هوای گرم و طاقت فرسا در ایستگاه بدون سایبان به جمع آنان پیوستیم و به مدت 50 دقیقه در میدان کلانتری معطل شدیم، از اتوبوس شرکت واحد خبری نشد. شاید باورتان نشود، برخی ها پس از یک ربع، بیست دقیقه و نیم ساعت وقتی اتوبوس نیامد، ترجیح دادند با تاکسی یا سواری های مسافربر به میدان شهدا رفته و سپس بقیه راه را با وسایل دیگری به میدان هفتم تیر بروند. ما که در ایستگاه منتظر بودیم، برای اینکه بیشتر در جریان سهل انگاری، بی توجهی و بی مبالاتی و ضعف در سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی شرکت واحد قرار گیریم، بیشتر انتظار کشیدیم تا ببینیم
اتوبوس به مقصد یاد شده به این ایستگاه می آید یا خیر، مغز ما در آفتاب گرم و داغ و داغ تر شد، اما از اتوبوس خبری نشد! تا اینکه 50 دقیقه گذشت، ناامید شدیم و از میدان کلانتری مانند بقیه مسافران از سواری مسافربر استفاده کردیم. مسئولان گرانقدر و همیشه پاسخگوی شرکت واحد! چنانچه شک و تردید دارند و به عرایض ام اعتماد ندارند، دوربین بانک ملی که مقابل ایستگاه یادشده قرار دارد، بهترین وسیله برای صحت و سُقم این موضوع و بی تعهدی مسئول و رانندگان خط بلوار نیکنام ـ میدان هفتم تیر است. یادش به خیر سال هایی که آقای قالیباف شهردار تهران نبود و مدیر روابط عمومی شرکت واحد هم آقای جیرودی بود، وقتی درباره مشکلات شرکت واحد مطلبی در مطبوعات چاپ می شد، فوری رسیدگی می کرد و پاسخگو بود! متاسفانه مدیران کاربلد، متعهد و متبحر مشخص نیست در چه پُست و مقامی اند، انشاالله هر جا که هستند، خداوند متعال حافظ شان باشد. آمین، از موقعی که قالیباف شهردار تهران شد، کرایه اتوبوس های شرکت واحد به طور چشمگیر گران شد، خطوط حمل و نقل شهری نصف و نیمه شد و جیب های مسافران از پرداخت کرایه های بیشتر، خالی شد! مردم از شهردار و شرکت واحد توقع دارند، وقتی کرایه بیشتری می پردازند، بدون اتلاف وقت بتوانند به راحتی از وسایل نقلیه عمومی ـ اتوبوس ـ استفاده کنند و زودتر به مقصد برسند. مسئولان گرامی بهتر است ابتدا شرایط حمل و نقل شهری را فراهم کنند و نظارت بیشتری روی خطوط شرکت واحد داشته باشند و سپس از مردم بخواهند که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند! این هم یک روز گرم، سوزان و آفتابی و شرح حال یک خط اتوبوسرانی تهران غبارگرفته!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام