کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 08 اسفند 1399   Friday 26 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 تیر 1394

صفحه خبر: زندگی

انجام دهید ، اشتباه هستند . این را قبول کنید
‌ مصطفی مهدوی کارشناس - چون شما کار خود را درست انجام می دهید ؛ به این معنی نیست که دیگران هم کار خود را درست انجام می دهند . بعضی از روسا کارایی لازم را ندارند ، و راهی برای خلاص شدن از دست آنها نیست .
گاهی آنها به شما می گویند کارهایی انجام دهید که با عقل جور در نمی آید . گاهی دستوراتی صادر می کنند که به قدری احمقانه هستند که شما نمی توانید کاری بکنید بجز نفس را در سینه حبس کنید . گاهی به شما می گویند کارهایی انجام بدهید که کاملا غلط هستند . می خواهید چه کار کنید ؟ گزینه های مختلفی در اختیار دارید :
*از انجام کار امتناع کنید .
*محل کار خود را ترک کنید .
*از دیگر مدیران هم رده خود راهنمایی بخواهید .
*دست به کار شوید و آن را انجام دهید ، اما غر بزنید .
* کار را با علم به اشتباه بودن انجام دهید .
*درباره نگرانیهای خود با رئیس خود صحبت کنید .
در ابتدا ممکن است رفتن و صحبت کردن حضوری با رئیس خود هنگام صرف نهار و بصورت غیر رسمی به مصلحت شما باشد . در این گفتگو اشاره کنید که گمان می کنید با دستور ایشان مشکل دارید . آن را شخصی نکنید . به او حمله نکنید .
به او نگویید که دستوراتش احمقانه است . توضیح دهید این شما هستید که دچار مشکل شده اید . دستور و رئیس شما خوب است ، اما شما هستید که با این دستور مشکل دارید . توپ را محکم به زمین ایشان برگردانید . اگر وی اصرار کرد ، بدانید زمان آن رسیده که دیگر راه کارهای ذکر شده را انجام دهید . گاهی شما باید بپذیرید که روسا نمی دانند مشغول انجام چه کاری هستند ، قرار نیست تغییر کنند و شما باید با این وضعیت کنار بیایید . تصمیم و نوع عکس العمل با شماست . قانون این است که شما باید بپذیرید که هرازگاهی این وضعیت بروز می کند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام