کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 شهریور 1400   Saturday 18 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 تیر 1394

صفحه خبر: اجتماعی

بسیاری از کارگران معتقدند مصداق واقعی زندگی این روزها ضرب المثل« صورت خود را با سیلی سرخ کردن» است و کارگران کار می کنند که تنها خود و خانواده هایشان زنده بمانند. این در حالی است که سید حسن هفده تن، معاون وزیر رفاه پیشتر بیان کرده بود که می‌خواهیم در تعیین دستمزد به کارگران به آنها قدرت خرید دهیم.وی تصریح کرده بود: مزد تابع بهبود شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی کشور است. باید شرایطی ایجاد شود که نه تنها مزد متناسب با سبد معیشتی نیروی کار باشد بلکه مزد قدرت پس انداز پیدا کند.
جدول دستمزد کارگران در ایران به شرح زیر است:
کارگران در کشورهای مختلف چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟
براساس آخرین گزارش مرکز آمار، میانگین هزینه زندگی در شهر 2180000 تومان که تقریبا 3 برابر حداقل حقوق کارگران و 2برابر میانگین حقوق کارگران است. احمد میدری، معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خط فقر را به ازای هر نفر250 هزار تومان وبرای یک خانواده چهار نفره یک میلیون تومان عنوان کرده است.به گزارش تسنیم، همچنین رحمت الله پور موسی،
دبیر کل کانون عالی شورای عالی کار کشور با تاکید بر اینکه 70 درصد کارگران زیر خط فقر زندگی می کنند، می گوید: کمتر کارگری است که بدون دغدغه و شغل دوم بتواند امرار معاش کند. عمده هزینه کارگران بهداشت و بحث مسکن آنهاست که بیش از 50 درصد حقوق را به خود اختصاص می‌دهد.
حقوق کارگران تنها جوابگوی 15 روز از ماه است
بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور تاکید می‌کند: حقوق و دستمزد کارگران تا پانزدهم برج بیشتر جوابگو نیست و تنها 50 درصد معیشت کارگران با این دستمزد می‌چرخد به نحوی که اگر حق مسکن، حق اولاد و بن کارگری هم افزایش یابد، باز هم کارگران به سختی امرار معاش می‌کنند مگر آنکه دولت به شکل پلکانی عقب افتادگی مزد کارگران را پوشش دهد ولی دولت همواره خود را کنار کشیده و کارگر و کارفرما را روبه‌روی هم قرار داده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام