کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 17 مرداد 1399   Friday 7 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اسفند 1393

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: با وجود آنکه ماموریت‌های سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است اما واقعیت آن است که ساختار انسانی و سازمانی محیط زیست در حال حاضر هیچ تناسبی با ماموریت‌های خود ندارد. به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در چهارمین جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت با اشاره به اهمیت این شورا، گفت: این شورا بر اساس سیاست‌های کلی نظام ابلاغی توسط رهبری و با مصوبه دولت تشکیل شد و دولت یازدهم با جدیت پیگیر بحث تحول نظام اداری است. ابتکار افزود: برای انجام درست مسئولیت ها، برنامه ریزی‌ها و افزایش کارآیی، ناگزیر باید اصلاح ساختار نظام اداری را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهیم تا بتوانیم در نقش سازمانی کارآمد و تاثیرگذار فعالیت‌های خود را ادامه دهیم. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: تعیین اولویت‌های برنامه سال 94 برای شورای راهبردی و انجام تکالیف کارگروه‌ها بسیار حائز اهمیت است زیرا به این طریق می‌توانیم آمار و نموداری از روند طی شده در هر سال و ارزیابی از
فعالیت‌ها و برنامه‌ها داشته باشیم. معاون رئیس جمهور ضمن برشمردن اهمیت شاخص گذاری کمی و کیفی به منظور انطباق واقعیت‌های محقق شده با سمت و سو برنامه‌ها و نقشه راه تعیین شده، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در دوره فعالیت دولت یازدهم، وظایف بسیار سنگینی را برعهده دارد که تعیین شاخص‌ها می‌تواند در انجام بهتر این وظایف نقشی موثر داشته باشد. وی با یادآوری رشد و گسترش مفهومی محیط زیست، تاکید کرد: آنچه امروز در خصوص محیط زیست وجود دارد و نگاه و مباحثی که امروز در این حوزه دنبال می‌شود در تمام جهان بسیار متفاوت با آن چیزی است که در سال‌های دور گذشته وجود داشت و به همین نسبت ماموریت دولت‌ها و حیطه هایی که با آن سر و کار دارند نیز بسیار متفاوت و گسترده از گذشته است و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. ابتکار سیال ترین بخش دولت‌ها را بخش محیط زیست دانست و اضافه کرد: این موضوع هم به دلیل فهم متفاوت و وسیع تر دولت‌های جهان نسبت به موضوع محیط زیست و هم به دلیل گسترش بحران‌های محیط زیستی در شرایط کنونی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام