کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 12 اسفند 1399   Tuesday 2 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 بهمن 1395

صفحه خبر: اجتماعی

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز هیچ آمار دقیقی در خصوص ساختمان‌های مشابه پلاسکو در پایتخت وجود ندارد، گفت: با این وجود می‌دانیم که درصد قابل توجهی از این ساختمان‌ها در منطقه 12 واقع هستند.
محمد مهدی تندگویان در گفتگو با «شهر فردا»، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه هیچ آمار دقیقی در خصوص تعداد ساختمان‌های ناایمن در تهران در دست نیست بنابراین قرار است طی بررسی‌هایی تا پایان هفته جاری این آمار به ما ارائه شود.
وی تاکید کرد: با این وجود می‌دانیم که درصد قابل توجهی از این ساختمان‌ها در منطقه 12 تهران واقع هستند که به تعداد بسیاری از آنها اخطار آتش نشانی داده شده است. به گفته این عضو شورای چهارم مشکل اینجاست که ضمانت اجرایی برای قوانینی که مدیریت شهری مصوب می‌کند وجود ندارد. چراکه بارها به سازه‌هایی همچون پلاسکو، علاءالدین و حتی مجتمع تجاری فردوسی تذکر داده شده است اما مالکان به راحتی رای را به تعویق می‌اندازند و این خود سبب شده تا بسیاری از سازه‌های کنونی ما در وضعیت ناایمن باشند. وی یادآور شد: متاسفانه نهادهایی که باید به عنوان ضابط قضایی در این قضیه به مدیریت شهری کمک کنند پای کار نیستند و این خود سبب شده تا قانونی را مصوب کنیم که یا اجرا نشود یا اجرای آن چندین سال به تعویق بیفتد. تندگویان مشکل دیگری که ساختمان‌های همانند پلاسکو دارند را مالکیت آنها دانست و گفت: متاسفانه چیزی که در این ساختمان‌ها باب بوده واگذاری سرقفلی به کسبه است. همین موضوع باعث شده تا این افراد مالک واقعی نباشند و اجازه دخالت و ایمن سازی به آنها داده نشود. مالک اصلی هم که یا قدیمی ‌است، از این کار امتناع می‌کند. به همین علت شاهد فروریختن و از بین رفتن پلاسکو بودیم. البته مشابه این قضیه در ساختمان‌هایی مثل علاء‌الدین هم وجود دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام