کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 دی 1399   Monday 18 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 دی 1395

صفحه خبر: زندگی

پژوهشی جدید نشان داده است که مصرف برخی مواد غذایی مانند شیرینی جات و برخی نوشیدنی‌ها‌ی کافئین‌دار ممکن است نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید (آرتریت‌ روماتوئید عبارت‌ است‌ از یک‌ بیماری‌ طولانی‌ مدت‌ که‌ طی‌ آن‌ مفصل‌ به‌ همراه‌ عضلات‌، غشاهای‌ پوشاننده‌ و غضروف‌ متاثر می‌شوند) را وخیم‌تر سازد. از این رو، شاید برای افراد مبتلا به این بیماری زمان آن فرار رسیده است تا عادت خوردن دونات و قهوه صبحگاهی را ترک کنند. به گزارش عصر ایران، داروهای بسیاری برای درمان آرتریت روماتوئید وجود دارند، اما نباید روش‌ها‌ی ساده‌ای مانند اصلاح رژیم غذایی را برای کاهش درد این بیماری نادیده گرفت. اگرچه همچنان باید پژوهش‌ها‌ی بیشتری صورت بگیرد، اما بسیاری از پزشکان کاهش و توقف مصرف مواد غذایی که محرک نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید هستند را برای بررسی تاثیر این اقدام و کمک به مفاصل توصیه می‌کنند.در حال حاضر، یک رژیم غذایی مشخص برای آرتریت روماتوئید وجود ندارد. بیماران ممکن است نسبت به مواد غذایی مختلف حد تحمل مختلفی داشته باشند و از این رو، امکان توصیه یک رژیم غذایی واحد وجود ندارد. اما پنج ماده غذایی وجود دارند که به طور معمول نقش آنها در تشدید نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید گزارش شده است.
کاهش مصرف لبنیات
نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید ممکن است در واکنش به برخی پروتئین‌ها‌ی مشخص که در لبنیات یافت می‌شوند، شعله‌ور شوند. برخی افراد مبتلا به این بیماری که ناتوانی تحمل شیر را گزارش می‌کنند دارای پادتن‌ها‌یی نسبت به پروتئین‌ها‌ی شیر هستند. بدن این پادتن‌ها‌ را برای محافظت از خود در برابر ماده‌ای که به اشتباه مضر تشخیص داده شده است، تولید می‌کند، اما این پادتن‌ها‌ افزون بر شیر به بخش‌ها‌ی دیگر بدن نیز حمله می‌کنند. لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنید و کاهش نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید را بررسی کنید. به عنوان جایگزینی برای شیر می‌توانید مصرف شیر بادام را مد نظر قرار دهید.
**کاهش مصرف گوشت
تغییر یک رژیم غذایی سرشار از گوشت به یک رژیم غذایی گیاهی اغلب به بهبودی نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید منجر می‌شود. مصرف گوشت با دریافت چربی و کالری بیشتر مرتبط است که از نشانگرهای یک رژیم غذایی ناسالم محسوب می‌شوند. چربی‌ها‌ی موجود در گوشت به آسانی به مواد شیمیایی التهابی تبدیل می‌شوند. تولید این مواد شیمیایی التهابی در برخی شرایط مانند زمان مبارزه با یک عفونت خوب است، اما آنها می‌توانند موجب شکل گیری التهاب و تورم دردناک در فضاهایی مانند مفاصل نیز شوند. به‌جای مصرف زیاد گوشت، از منابع گیاهی پروتئین مانند لوبیا، عدس و سویا در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
**کاهش مصرف گلوتن
پژوهش‌ها‌ نشان داده اند که برخی افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید به بیماری سلیاک نیز مبتلا هستند که به واسطه گلوتن شکل می‌گیرد. گلوتن پروتئینی است که در گندم و دیگر غلات یافت می‌شود و بافتی جویدنی به خمیر می‌بخشد. هنگامی که فردی به بیماری سلیاک مبتلاست، مصرف گلوتن موجب یک واکنش ایمنی در روده کوچک می‌شود که می‌تواند به نفخ و اسهال منجر شود. در برخی افراد، واکنش التهابی ممکن است به مفاصل گسترش یابد که به تشدید نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید منجر می‌شود. در شرایطی که مداخلات رژیم غذایی برای آرتریت روماتوئید همچنان بحث برانگیز باقی مانده اند، جریان رژیم غذایی بدون گلوتن برخی نتایج مثبت را نشان داده است. اما پیش از آغاز یک رژیم غذایی بدون گلوتن، ابتلا به بیماری سلیاک را بررسی کنید.
**توقف مصرف قندهای پالایش شده و شیرینی‌ها‌
در شرایطی که برخی کربوهیدرات‌ها‌ بخشی ضروری از رژیم غذایی ما هستند، قندهای پالایش شده و شیرینی‌ها‌ در این دسته قرار نمی‌گیرند. قندهای پالایش شده کالری‌ها‌یی عاری از مواد مغذی و مضر برای بدن انسان هستند. این مواد به خودی خود یک سم هستند. کاهش و قطع مصرف قندهای پالایش شده برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا زمینه ساز التهاب مزمن بیشتر می‌شوند و افراد مبتلا به این بیماری به چنین چیزی نیاز ندارند. خطرات ابتلا به دیابت و بیماری قلبی عروقی نیز برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید بالاست و کنترل فشار خون و کلسترول حیاتی است.
**محدود کردن مصرف قهوه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین‌دار
افراد بسیاری در جهان قهوه می‌نوشند. فواید سلامت قهوه به ویژه درباره آرتریت روماتوئید بحث برانگیز هستند. مطالعات صورت گرفته نتایجی متناقض را نشان داده اند. با این وجود، بنابر مطالعه‌ای که در سال 2006 منتشر شد، نوشیدن قهوه با توسعه پروتئین سیترولینه ضد چرخه ای، یک زیر گروه خاص از آرتریت روماتوئید، پیوند خورده است. در شرایطی که پژوهش‌ها‌ در این زمینه ادامه دارند، شاید بهتر باشد در میزان مصرف قهوه و دیگر نوشیدنی‌ها‌ی کافئین‌دار تجدیدنظر کنید.
-------------------------
نشانه‌ها‌ی آرتریت روماتوئید ممکن است در واکنش به برخی پروتئین‌ها‌ی مشخص که در لبنیات یافت می‌شوند، شعله‌ور شوند. برخی افراد مبتلا به این بیماری که ناتوانی تحمل شیر را گزارش می‌کنند دارای پادتن‌ها‌یی نسبت به پروتئین‌ها‌ی شیر هستند
---------------------------
پژوهش‌ها‌ نشان داده‌اند که برخی افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید به بیماری سلیاک نیز مبتلا هستند که به واسطه گلوتن شکل می‌گیرد. گلوتن پروتئینی است که در گندم و دیگر غلات یافت می‌شود و بافتی جویدنی به خمیر می‌بخشد


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام