کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 17 مرداد 1399   Friday 7 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 دی 1395

صفحه خبر: سیاسی

1052- از همدان تماس می‌گیرم. در مورد تامین اجتماعی عرض می‌کنم من 7 سال پول بیمه ماهی 280 هزار تومان دادم. هفت میلیون هم بابت سه سال باقیمانده دادم که سابقه‌ام 10 سال بشود. الان ماهیانه پرداخت می‌کنم. حق بیمه تکمیلی را هم می‌دهم. با مبلغ ناچیز باقیمانده‌ای که برایم می‌ماند در حدود 200 هزار تومان چه کار کنم؟ از مدیر کل تامین اجتماعی بپرسید آیا خود وی با این مبالغ می‌تواند زندگی کند؟ ما با این درآمد ناچیز نمی‌توانیم زندگی کنیم. (5/10)
1305- از برخی آقایان دلواپس خواهش می‌کنیم آن قدر حرف نامناسب نزنند، مردم خسته شدند. ما بازنشستگان با مشکلات فراوان از این زندگی خسته شدیم شما فقط از برجام می‌گویید.(6/10)
1008- اگر بخواهیم نسبت به هر صحبتی که در مخالفت با ما در دنیا گفته می‌شود آن را به دل گرفته
و بخواهیم قطع رابطه دیپلماتیک
داشته باشیم چندان صحیح نیست. بهتر است با سیاست و درایت با جهان روبه‌رو شویم آنها انزوای ما را می‌خواهند. (6/10)
0950- در رادیو برنامه‌ای بود با عنوان «صبح جمعه با شما» که حدود 40 یا 50 نفر در آن فعالیت داشتند و مردم را خوشحال می‌کردند. متاسفانه این برنامه حذف شده، دلیل آن چه بود؟ حالا‌
آن افراد هم بیکار شده‌اند؟ لطفا
اطلاع رسانی کنید. (6/10)
0945- سقوط یک فروند هواپیمای توپولف روسی در دریای سیاه به یادمان آورد که قبلا‌ چند نوع آن در ایران سقوط کرده بود و عده زیادی از هموطنان فوت کردند. اگر فقط یک فایده برجام را در نظر بگیریم قرارداد خرید 200 هواپیمای نو بوئینگ و ایرباس برای کشور می‌باشد. (6/10)
1641- برخی از آقایان وزرا باید زیرمجموعه خود را زیرنظر داشته باشند تا اینها به مردم زور نگویند. یکی از آنها وزارت کار است. اگر جلوی خانه یک رفتگر سطل زباله‌ای از خانه ببرد به وزارت کار برود بگوید من سرایدار آنجا هستم بدون تحقیق شاید مشکل ایجاد شود و اعلام کنند شما به اداره کار بدهکار هستید. ما در خیابان 32 جمشیدیه نیاوران در مجتمعی هستیم که این مشکل را داریم. (6/10)
1603- خیلی دولت را تخریب می‌کنند. معلوم است چه کسانی هستند. ما همه دوستان دولت هستیم. برخی اتحادیه‌ها هم دست به دست هم دادند وسایل را گران کردند. مثل برنج و گوشت تا گرانی ایجاد شود و در دولت را بکوبانند. لطفا مردم را روشن کنید. مردم اطلاع پیدا کنند اما مردم چه کار کنند واقعا خسته شدیم. (6/10)
1532- روزنامه‌نگاری هستم از خرم آباد.
قابل توجه دکتر مفتح سخنگوی سازمان برنامه و بودجه! لازم است که حقوق کارگران حداقل قانون کار را که با 26 یا 27 سال سابقه با دریافتی یک میلیون و سیصدهزار تومان زندگی پرمشقت خود را سپری می‌کنند هماهنگ کنید با کسانی که در حال گرفتن حقوق‌های نجومی هستند. در ضمن حقوق‌های حداقلی کارگران کمتر از دریافتی بازنشستگان است. باید عدالت حقوقی رعایت گردد. (6/10)
1357- با تشکر از درج پیام‌های مردمی و رساندن صدای ما به گوش مسئولان. هوای تبریز چند روز است به مرز هشدار رسیده، مدرسه‌ها را تعطیل کردند اما دانشگاه‌ها باز است، از طرفی مردم هم بیرون کار دارند باید دراین هوا بیرون بروند اما مترو تبریز چند سال است راه‌اندازی نشده است. اگر دولت هزینه می‌دهد پس چرا راه‌اندازی نمی‌شود؟ (6/10)
چند ماه پیش که ترامپ کم تجربه در جلو دوربین خبرنگاران به حساب از دوست خود پوتین خواست ایمیل های وزارت خارجه آمریکا را منتشر نماید، به امروز نمی‌اندیشید که 35 دیپلمات روس به علت جاسوسی از آمریکا اخراج شوند.
...0910
طی سی سال معلمی ام در دبیرستان یکبار به دانش آموز بی ادب و بد نگفتم بتمرگ!! از دورهمی تا حالا چندمین بار است که این آقا رفتار زشت می‌کند! زشت تر آن است که کلمات زشت در برنامه ضبط شده! افراد تادیب نشده اجازه پخش می‌دهند!
...0911
باسلام. اینجانب درخصوص اجحافی که برخی مسئولان نسبت به مردم بخصوص سالمندان بازنشسته کشوری روا می‌دارند سخت گله‌مندم ، چرا که طبق گفته کارشناسان اقتصاد و نمایندگان مجلس حقوق زیر3میلیون تومان خط فقر محسوب می‌شود. دولت باید ترتیبی اتخاذ کند که در سال 96 حداقل 20درصد به حقوق تمامی بازنشستگان اضافه شود و جا دارد به بازنشستگانی که زیر یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند 30 درصد اضافه شود.
...0919
سلام. لعنت بر این 30خائن که به ترامپ نامه نوشتند ایران را تحریم کند وطن فروش های بدبخت.
...0919
توجه وزارت ورزش را به این موضوع جلب می‌کنم که برترین مربیان جهان در رشته های کشتی فرنگی و تکواندو ایرانی هستند به نام‌های محمد بنا و رضا مهماندوست که آقای بنا گرفتار سوء مدیریت مسئولان ورزش کشتی شده و علی‌رغم میل باطنی خود و کلیه دوستداران ورزش کشتی خانه نشین شده و آقای مهماندوست با اتهاماتی که روزنامه دلواپس روانه مردم می‌کند روبه‌رو شده و او را با همان ادبیات مجبور به جلای وطن کردند اگر هدف خدمت به ورزش مملکت است ‌باید از این دو نفر حمایت و سکان هدایت کشتی فرنگی و تکواندو به آنها سپرده شود.
...0912
چه دنیایی است افراد شایسته لایق و کاردان در زمان خود مورد کینه توزی، حسادت، چاپلوسی و تملق کوته فکران قرار می‌گیرند؟
...0911
حضرت امام علی(ع) می فرمایند: دنیا دو روز است:روزی به نفع تو و روزی به زیان توست.اگر دنیا روی خوش به شما نشان داد،سرمست و مغرور نشوید و اگر به سختی دنیا دچار شدید،صبر و تحمل پیشه کنید.
...0938
دنیا که غریبانه از این دنیا رفت/با توشه لبخند خود از اینجا رفت/"فامیل" تمام "بچه" ها بود ولی/این بار بدون بچه‌ها تنها رفت(قنبر یوسفی)
...0911
بابل حدود سه قرن پایتخت زمستانی هخامنشیان بود. به گواه تاریخ بابل اولین شهر بزرگی است که در بام ساختمان‌هایش درخت و فضای سبز وجود داشت. اکنون دانشمندان بر این باورند که فضای سبز در بالکن ها و بام ساختمان‌ها که هزینه نسبتا کمی دارد در رفع آلودگی هوای شهرهای بزرگ موثر است .
...0910
هرجا سخن از انقلاب و سازندگی است ، نام هاشمی بزر گ مثل آفتاب می‌درخشد .
...0910
آقای دلواپس! وقتی تمام روحانیون با آقای مطهری برخورد نکرده و نمی‌کنند یعنی حرف‌های شما درست نیست .
...0910
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
0930- آخر ما چه انسان‌هایی شده‌ایم که در صورت رد درخواست ازدواج‌مان 10 نفر از خانواده دختر را در استان کرمان می‌کشیم. بالاخره در مدرسه و اجتماع چه به ما یاد داده‌اند. (4/10)
0925- فعلا‌ به ایده‌های سیاسی و اقتصادی ترامپ کاری نداریم. اینکه او پافشاری می‌کند بشر در گرم شدن کره زمین نقشی ندارد و می‌خواهد با تیم منتخب خود استفاده از سوخت‌های فسیلی را به عوض انرژی‌های تجدیدپذیر افزایش دهد تا برخلاف علم و تکنولوژی و اکثر دانشمندان جهان که گرم شدن کره زمین را فاجعه زیست محیطی و دگرگونی آب و هوا و بالا‌آمدن آب اقیانوس‌ها می‌دانند. متاسفانه رئیس دولت جدید آمریکا به این ایده کاسبکارانه خود ادامه دهد. (4/10)
232- چهار سال آقای روحانی درحال اتمام است. میلیون‌ها بشکه نفت صادر می‌شود. برجام برقرار شد الحمداله. پول‌های بلوکه شده آزاد شدند، اما خبری از اوضاع بهتر زندگی نیست. تورم هم روز به روز بیشتر می‌شود. دولت محترم اگر می‌تواند کاری برای بازنشستگان انجام دهد. (5/10)
2026- به عنوان یک شهروند سوالی از مسئولان نظام دارم. چه طور ما را نصیحت می‌کنند، اما برخی خودشان عمل نمی‌کنند. نمونه‌اش نماینده‌ای که خود جزو شورای امنیت ملی مجلس است موضوع جلسه محرمانه را رسانه‌ای می‌کند. آیا این نماینده واقعا جایگاه‌اش در کمیسیون امنیت ملی است؟ چرا امنیت ملی را قربانی اهداف شخصی می‌کنند؟ خودشان وجداناً قضاوت کنند. (5/10)
1714- در آفتاب یزد مورخ 6 دی در صفحه 8 ستون‌پیام‌های مردمی، پیام‌دهنده‌ای در این خصوص گفتند جواب آقای مهران مدیری در مورد (بتمرگ سرجایت بشین) منظور به شخص خاصی نبوده. خواستم بگویم منظور به هر کسی باشد ایشان کار درستی نکرده است. (6/10)
1711- رئیس‌جمهور محترم از حق شهروندی سخن گفتند. سپاسگزارم. اما جناب دکتر روحانی من پزشک سن و سال داری هستم که احتمالا‌ً نوجوان بودید در نوار مرزی کردستان خدمت می‌کردم. دقیقا 6 دهه است که خدمت می‌کنم. الان یک آپارتمان 70 متری دارم اما دوستانی که دانشجوی من بودند الان شاید حقوقشان 10 برابر من باشد. حقوق من فقط جوابگوی چند روز هزینه‌های زندگی من است. (6/10)
1701- تیتری در آفتاب یزد در روز دوشنبه 6 دی‌ماه خواندم با این عنوان جنگل‌های شمال ذخیره چوب نیست کاملا‌ درست است. آیا مگر کسی می‌تواند به رانت‌خواران بگوید درختان
را نبرید. (6/10)
1658- این چه رازی است که بین فریاد دلواپسان در کشورمان با برخی دشمنان غربی همخوانی دارد؟ علت چیست؟ دلواپسان که فریادشان گوش فلک را کر کرده اینها در گذشته چرا ساکت
بودند؟ (6/10)
1650- فرمایشات معاون رئیس‌جمهور را در آفتاب یزد روز دوشنبه 6 دی‌ماه مرور کردم. چند نکته ذکر می‌کنم.
1- مراسم جمع مرسوم است نیازی نیست رئیس دولت لفظ مرسوم‌ها را به کار ببرد. 2- ایشان در رابطه با چماق‌داران گفتند که عرض می‌کنم در دهه چهل که ما دانشجوی دانشگاه تهران بودیم شعبان بی‌مخ هم همین کارها را می‌کردند. حالا‌ اینها هم مثل همان‌ها هستند. (6/10)
1643- در حالی که پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند من هم مثل شما هستم برخی از آقایان مثل آقای عباسی با داشتن یک پلاک هرچه می‌خواهند به مردم می‌گویند و خود را تافته جدابافته از مردم می‌دانند. این درست نیست از مردم طلبکار باشند. آقای عباسی! اگر شما در جنگ بودید من 70 سال برای این کشور خدمت کردم. صاحبان پلاک‌های واقعی خیلی ارزشمند هستند و ملت مدیون آنهاست.(6/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام