کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 تیر 1399   Tuesday 14 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 آبان 1395

صفحه خبر: سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی، از فارسی به عنوان زبان همه فلات ایران و زبان ایرانشهر یاد کرد و گفت: زبان فارسی زبان تحمیل و تحقیر و تبعیض قومی بر قوم دیگر نیست. به گزارش انسجام ملی،‌ دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌ها‌ی دینی و مذهبی،‌ این سخنان را در سومین همایش زبان‌ها‌ و گویش‌ها‌ی ایرانی (گذشته و حال) ایراد کرد و افزود: زبان فارسی زبان یک گروه یا یک قوم خاص نیست،‌ حتی مخصوص یک جغرافیای محدود و خاص،‌ مثلا در منطقه فارس امروز نیست بلکه زبان ایرانشهر و همه فلات ایران است. وی‌ تاکید کرد که زبان فارسی، زبان همه ایرانیان و اقوام ایرانی است و برخلاف آنچه تبلیغ می‌شود،‌ زبانی برای تبلیغ یک منطقه بر منطقه دیگر نیست. دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام ‌ در توضیح این مسئله گفت: اصل موضوع،‌ بسیار بدیهی و ساده است ولی عدم درک آن سبب گمراهی شده و دشمنان ایران توانسته‌اند یک مسئله ساده را به یک مسئله پیچیده تبدیل و از آن سوءاستفاده کنند و زبان فارسی را زبان یک گروه محدود و خاص معرفی و عاملی برای تفرقه و دشمنی قرار بدهند. یونسی‌ گفت: زبان فارسی زبان یک گروه یا یک قوم خاص نیست حتی مخصوص یک جغرافیای محدود خاص مثلا در منطقه فارس امروز نیست. زبان فارسی زبان همه ایرانیان و اقوام ایرانی است. زبان همه فلات ایران و زبان ایرانشهر است.
زبان فارسی زبان تحمیل و تحقیر و تبعیض قومی بر قوم دیگر نیست. زبانی برای تبعیض یک منطقه بر منطقه دیگر نیست که متاسفانه گاهی اینگونه تبلیغ می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام