کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 15 تیر 1399   Sunday 5 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 آبان 1395

صفحه خبر: سلامت

۱۲۰ پزشک در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار اقدام hdk وزارتخاته برای کاهش آمار سقط جنین شدند و برای کاهش این آمار ۱۰پیشنهاد مطرح کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، ۱۲۰ پزشک به وزیر بهداشت در خصوص وضعیت سقط غیرقانونی جنین نوشتند. در این نامه با اشاره به آمار سقط جنین غیرقانونی که سالانه تا ۳۵۰ هزار مورد برآورد شده است و آسیب‌های بیشمار جسمی، روحی این مسئله، آمده است که زنان با سقط‌های غیرقانونی با عوارض خطرناک ناشی از سقط غیرقانونی، از جمله نازایی، سقط ناقص، بقایای بارداری و خونریزی‌های بعد از آن، عفونت‌های رحمی، پریتونیت، هیسترکتومی‌و...مواجه می‌شوند و وزارت بهداشت، برنامه‌ای مدون برای مقابله با این معضل ندارد.
در این نامه آمده است؛ اقلام القاکننده سقط جنین در سیستم پزشکی کشور به راحتی در اختیار متقاضیان است و مجریان، بدون نگرانی دست به این اقدام می‌زنند و در عین حال برخی مسئولین سعی می‌کنند تا از برخورد محاکم قضایی با این افراد جلوگیری کنند.
پزشکان معتقدند که اینگونه ملاحظات سبب خواهد شد که روز به روز از محبوبیت حرفه پزشکی در نزد مردم کاسته شده و اسباب نقصان در خدمت رسانی به مردم فراهم آید. از این رو و برای این که جامعه پزشکی به عنوان طبقه‌ای جدا از مردم جلوه نکند و افکار عمومی‌مردم، تر و خشک را با هم نسوزاند، مجدانه از جنابعالی تقاضا داریم تا پیگیر برخورد محکم قضایی در مورد جنایت سقط جنین باشید و اجازه ندهید که معدودی از افراد سودجو، بیش از این با آبروی زحمتکشان عرصه سلامت بازی کنند.
در پایان این نامه ضمن ابراز نگرانی از آمار بالای سقط جنین، پزشکان ۱۰ راهکار را برای برون رفت از این مشکل و کاهش آمار سقط جنین ارائه داده اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام