کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 آبان 1395

صفحه خبر: سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از میزان بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌های تابعه آن خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ جواد حاجی میراسماعیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به میزان بدهی بیمه‌ها به این دانشگاه گفت: در مجموع بیمه‌ها 400 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی ایران بدهکار هستند.
وی با اشاره به میزان پرداختی کارانه در بیمارستان‌های تابعه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: کارانه پرداختی در بیمارستان‌ها متفاوت است و بعضی از بیمارستان‌ها تلاش بیشتری برای دریافت مطالبات خود از بیمه‌ها کرده و توانسته‌اند کارانه را تا اردیبهشت ماه پرداخت کنند.
حاجی میراسماعیل افزود: متاسفانه بعضی از مراکز درمانی مانند بیمارستان شهدای یافت‌آباد از سایر مرکزها عقب‌تر هستند. در این مرکز کارانه پرسنل و پرستارها تا اسفند و کارانه پزشکان تا بهمن ماه پرداخت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تاخیر یک ماهه در پرداخت کارانه پزشکان نسبت به پرسنل گفت: ‌به دلیل ضعف اقتصادی در بعضی از پرسنل، کارانه آنها را یک ماه زودتر از پزشکان پرداخت می‌کنیم.
وی با اشاره به قول‌های داده شده از طرف بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی ایران برای پرداخت مطالبات گفت: امیدواریم تا یک یا دو هفته آینده با دریافت بخشی از بدهی خود از بیمه‌ها گشایشی ایجاد شود و بتوانیم کارانه حداقل دو تا سه ماه همکاران را پرداخت کنیم.
**داروخانه‌ها در انتظار وصول بدهی بیمه‌ها
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:
در صورتی که بیمه‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کنند، مشکلی در تامین داروی مورد نیاز کشور نخواهیم داشت.
به گزارش ایلنا، جعفریان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد تامین داروی موردنیاز کشور گفت: مشکل خاصی از این نظر نداریم و در حال حاضر تنها بحث ما مطالبات داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه‌هاست که بیمه باید آن را بپردازد.
جعفریان گفت: رقم کل این بدهی حدود 800میلیارد تومان است که بیمه باید از این مقدار، حدود 100میلیارد تومان به داروخانه‌های بیمارستانی پرداخت کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به مشکلات به وجود آمده در نظام دارویی کشور به دلیل عدم بازپرداخت بیمه‌ها خاطرنشان کرد: وقتی گردش مالی وجود نداشته باشد تامین دارو با مشکل مواجه می‌شود اما در صورت وجود نقدینگی، در تامین دارو مشکلی وجود نخواهد داشت.
جعفریان محدودیت گردش مالی را دلیل اصلی مشکل نقدینگی بیمارستان‌ها دانست و عنوان کرد: در حال حاضر تراز بیمارستان‌ها مثبت است اما چون نقدینگی وجود ندارد بیمارستان‌ها نمی‌‌توانند پرداختی پیمانکاران را تامین کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان ابراز امیدواری کرد تا با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده، بدهی‌های بیمه هرچه زودتر پرداخت شود تا گشایشی در مشکلات مالی دانشگاه علوم پزشکی ایجاد کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام