کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 14 آذر 1399   Friday 4 December 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اسفند 1393

صفحه خبر: اقتصادی

tرنجنامه رئیس صندوق توسعه از تکالیف پی‌درپی
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به تکالیف بودجه‌ای که برای صندوق توسعه ملی تصویب شده است، گفت: فرض کنیم یک سیاستی را تصویب می‌کنید، شما می‌گوئید، جهت‌گیری‌های صندوق در سال آینده، به سمت، سرمایه‌گذاری در نفت باشد. چون درآمد‌های نفت کم شده است، با مشکل جدی روبه‌رو شده‌ایم و باید صادرات را جدی بگیریم. از سمت دیگر، تکالیفی را تصویب می‌کنیم که با این رویکرد در تناقض است. اینها همگی ممکن است ظرف دوهفته توسط سیاستگذار اتفاق بیفتد. به گزارش اقتصادنیوز، صفدرحسینی با بیان اینکه در این شرایط امکان هرنوع برنامه‌ریزی از صندوق توسعه ملی گرفته شده است،گفت: براساس اساسنامه صندوق، ما باید بتوانیم درقالب برنامه‌های کوتاه‌مدت،میان‌مدت وبلند‌مدت برنامه‌ریزی کنیم. صندوق چطور در این احوال برنامه‌ریزی میان‌مدت، کوتاه‌‌مدت و بلند‌مدت را انجام دهد؟ هر روز شما ملاحظه می‌کنید، تکلیفی تصویب می‌شود و منابع این تکلیف از صندوق توسعه دیده شده است. تازه برخی از این تکالیف هم از طریق ما ابلاغ نمی‌شود و از طرق دیگری ابلاغ می‌شود. همین کاری که درحال حاضر بانک مرکزی انجام می‌دهد. وی با تاکید بر رعایت اصل استقلال صندوق توسعه ملی گفت: ما یک سیاست کلی داریم و بر اساس این سیاست کلی، اساسنامه نوشتیم. در قالب این اساسنامه حداقل، پنج سال و در طول دو برنامه باید تمرین کنیم و اگر ضعف و نقصی داشت، برطرف کنیم. در حال حاضر هر لایحه‌ای که به مجلس می‌رود، هر طرحی که در مجلس مطرح می‌شود، می‌پرسیم، منابعش کجاست؟ می‌گویند، صندوق توسعه ملی. این تکالیف بودجه‌ای، فلسفه وجودی صندوق توسعه ملی را زیر سوال برده است. وی همچنین با اشاره به وضعیت صندوق توسعه در سال 1394 گفت: برای سال آینده یک خبر بد دیگری به شما بدهم، صحبت از این است که اتکای بودجه به نفت کم شده است، در صورتیکه در سال آینده بالای 10 میلیارد دلار فقط از منابع صندوق توسعه ملی باید تبدیل به ریال شود. در حقیقت مفهوم این موضوع، یعنی اتکای بیشتر بودجه به درآمدهای نفتی . ما به عنوان حافظان منافع و منابع صندوق توسعه، هر چه می‌گوییم صندوق توسعه ملی در مقابل تعهدات و برنامه‌هایی که ریخته شده، منفی است، کسی به حرف ما گوش نمی‌کند. در حال حاضر وضعیت موجودی صندوق، منفی هشت میلیارد دلاراست که سیاست‌گذار از طریق تکالیف برای سال آینده، 10 میلیارد دلار دیگر اضافه می‌کند.
tموفقیت بانک‌پاسارگاد در رتبه‌بندی 500 برند برتر جهان
بانک‌پاسارگاد موفق شد در رتبه‌بندی برندهای برتر بانکی که توسط نشریه معتبر بنکر انجام شد، در بین 500 برند بانکی برتر جهان قرار گیرد.به‌گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، بر اساس ارزیابی گزارش مالی سال 2014 بانک‌ها که توسط نشریه معتبر بنکر، جهت انتخاب 500 برند بانکی برتر جهان، انجام شده‌است، بانک‌پاسارگاد موفق شد به عنوان تنها بانک ایرانی، در رتبه 328 جهان قرار گیرد. بر اساس این خبر، در این رقابت نشریه بنکر، ارزش خدمات موسسات مالی را در سراسر جهان بر اساس روش Royalty Relief محاسبه کرده که بانک پاسارگاد، در اولین حضور خود در این رقابت موفق به کسب جایگاه 328 در بین 500 برند بانکی برتر شد.
tرغبت بیشتر سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران
یک کارشناس مسایل اقتصادی، روند مثبت دیپلماسی را در جذب سرمایه ها به کشور موثر دانست و افزود: هرچه روند مذاکرات با گروه 1+5 مثبت تر می شود، سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای حضور در ایران پیدا می کنند چرا که وجود آرامش، ضامن امنیت سرمایه است. آلبرت بغزیان در گفتگو با ایرنا، افزود: آنچه سرمایه گذار را راغب به حضور در کشور هدف می کند، امنیت سرمایه و تداوم و استمرار حضور در بازار کشور مورد نظر است و اینکه کشور هدف تضمین بدهد که با تغییرات دولت، شرایط و قوانین فعلی خدشه دارنخواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام