کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 26 مهر 1400   Monday 18 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 مهر 1395

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد- گروه سیاسی: آب پاکی را روی دست همه کسانی ریخت که بر طبل تفرقه می‌کوفتند و می خواستند رابطه بین محمدرضا عارف و حسن روحانی را شکرآب جلوه دهند. اما خودش اینبار هم مثل سال 92، پیشقدم شد و پشت اصلاحات و حسن روحانی ایستاد و مشخصا از این گفت که قاطعانه از رییس دولت یازدهم حمایت می‌کند، هم او هم شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و هم اصلاحات ...
محمد رضا عارف به عنوان رییس شورای سیاستگذاری اینبار گفته: «این شورا تا به حال از دولت آقای روحانی حمایت کرده و ان شاءالله در آینده هم از این دولت قاطعانه حمایت می کند.»
حرف‌های او در حالی مطرح می شود که طی این چند روزه و پس از ریاست دوباره وی بر شورای سیاستگذاری، رسانه‌های اصولگرا برای آنکه خشم‌شان را از ریاست عارف براین شورا تسکین دهند، تلاش داشتند تا نقش او را نقشی صوری توصیف کنند. آنها دلشان می خواست تا عارف را رقیبی برای حسن روحانی بدانند که اصلاح‌طلبان، به او ریاست شورا را سپرده‌اند تا دیگر به ریاست جمهوری نیندیشد.
اما اکنون وی با حمایت قاطع از حسن روحانی نشان داد که منش عارفانه اش بیش از آنی است که دیگران می پنداشتند و نه تنها نقشی صوری در شورا ی سیاستگذاری ندارد، بلکه به عنوان رییس شورای سیاستگذاری مسیر آتی اصلاح‌طلبان در حمایت از حسن روحانی در سال 96 را نیز ترسیم کرد .
رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان، همچنین حضور حداکثری در انتخابات را راهبرد این شورا دانست و گفته: " مهم‌ترین راهبرد ما در شورای عالی سیاستگذاری، حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات و انسجام کامل در داخل خانواده اصلاحات است."
محمدرضا عارف در مورد نامزد این شورا برای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما در انتخابات قطعا یک کاندیدا خواهیم داشت و همه از آن حمایت می کنیم که ان شاءالله این موضوع در شورای عالی سیاست گذاری مطرح می شود.
عارف در مورد برخی اختلاف‌نظرها در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز اظهار داشت: اختلاف نظر امری طبیعی است، در این راستا جمع‌بندی چند حزب در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان این بود که تشکیل شورای عالی باعث تقویت احزاب نشده و نگران بودند اگر این مسیر ادامه یابد باعث تضعیف احزاب شود.
وی اضافه کرد: اکثریت این نظر را قبول ندارند و اعتقادشان این است که تشکیل شورای هماهنگی و وحدتی که در داخل جبهه اصلاحات ایجاد شده، تقویت احزاب همسو را ایجاد می کند.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان افزود: این اختلاف سلیقه را داریم و هنوز هم دو یا سه حزب این نظر را دارند که امیدواریم ان شاءالله این مسئله حل شود و ما شاهد انسجام و وحدت کامل باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام