کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 مهر 1395

صفحه خبر: سیاسی

منصور مظفری، مدیر مسئول روزنامه آفتاب‌یزد در خصوص اعلام حمایت قاطع آقای ناطق‌نوری از آقای روحانی در انتخابات96، گفت: آقای ناطق نوری یک سیاستمدار فرهیخته هستند که در طول سال‌ها‌ی متمادی خدمت‌ها‌ی بسیاری هم به نظام داشته اند. قطعا حرفی که می‌زنند از روی تدبیر است. آقای ناطق و آقای روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز هستند، قطعا درصد بالایی از این تشکل، از یک فرد روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری 96 حمایت خواهند کرد. با توجه به اینکه آقای روحانی عضو روحانیت مبارز هستند، و با مثبت واقع شدن عملکردشان طی این 3سال، آقای ناطق نوری بر اساس تجربه و تدبیری که دارند، اعلام کردند که گزینه اصلی ما آقای روحانی هستند. آقای ناطق نوری خود را در اتاق فکر نظام قرار داده، ضمن اینکه حاضر نیستند مسئولیتی هم در آن داشته باشند. بنابراین افکار دیگر مثل اصولگرایان سنتی و اصولگرایان معتدل و مدرن امروزی اکثریت از کلام آقای ناطق نوری پیروی خواهند کرد.
مظفری در پاسخ به سوال دیگر آریا مبنی بر اینکه با توجه به سخنان آقای ناطق نوری، آیا شاهد حمایت اکثریت اصولگرایان از آقای روحانی در انتخابات 96 خواهیم بود؟ گفت: پیوستگی و همبستگی که بعد از انتخابات سال 92 بین تشکل اصلاح‌طلبان صورت گرفت، در طیف اصولگرایان وجود ندارد. ضمن اینکه اصولگرایان دارای شاخه‌ها‌ی متعددی شدند، از جمله جبهه پایداری که ساز دیگری می‌زند. دیدیم که در انتخابات سال 92 جبهه پایداری از کاندیدای دیگری حمایت کرد که رای قابل توجهی هم نیاورد. همچنین دیدیم که در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در سال قبل برگزار شد، باز هم لیست‌شان مورد اقبال مردم قرار نگرفت. متاسفانه مشکل بزرگ اصولگرایان همین است، همانطور که دیدیم در سال 92 اصولگرایان با چند کاندیدا وارد انتخابات شدند، اما اصلاح‌طلبان با یک کاندیدا یعنی آقای عارف حضور پیدا کردند، آقای عارف هم که برای همبستگی بیشتر اصلاح‌طلبان، حاضر شد جای خود را به یک اصولگرای معتدل مثل آقای روحانی دهد. هر چند آقای روحانی هم با گفتمان و شعارهای اصلاح‌طلبی توانست پیروز میدان شود. از نظر مردم حضور آقای احمدی‌نژاد در انتخابات آینده منتفی شده است. جریان پایداری از گزینه‌ای دیگر در انتخابات 96 حمایت می‌کنند، ضمن اینکه احتمال دارد لایه‌ای دیگر از آنها از فردی مثل آقای قالیباف در انتخابات آتی حمایت کنند.
وی در خصوص احتمال معرفی گزینه جدید از سوی اصلاح‌طلبان در صورت حمایت گسترده اصولگرایان از آقای روحانی در انتخابات 96، گفت: عالم سیاست، عالمی است که افتادن هر اتفاقی در آن طبیعی است. آقای روحانی خودشان می‌دانند که رئیس جمهور شدنشان در سال 92 در راستای حمایت اصلاح‌طلبان از ایشان بود. هر چند عده‌ای از اعضای حزب اعتدال و توسعه این موضوع را قبول ندارند و خودشان را باعث پیروزی آقای روحانی می‌دانند. در هر صورت اگر آقای روحانی بخواهند که در انتخابات آتی زیر پرچم اصولگرایان قرار بگیرند که قطعا این کار را نخواهند کرد، اصلاح‌طلبان گزینه‌های بسیاری دارند و مشتشان از این بابت خالی نیست. ولی در حال حاضر گزینه اصلی اصلاح‌طلبان روحانی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام