کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 مهر 1395

صفحه خبر: اجتماعی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در حال حاضر حدود 750 میلیون نفر در دنیا بی‌سواد هستند که دوسوم آنان را زنان و دختران تشکیل می‌دهند. به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی افزود: آمار بی‌سوادان در دنیا نشان می‌دهد هنوز در برابر فرصت‌های آموزشی مشکلاتی وجود دارد. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در حال حاضر طبق تعریف یونسکو توانایی خواندن و نوشتن و حتی تحصیلات دانشگاهی سواد محسوب نمی‌شود بلکه در قرن بیست و یکم، سواد ارتباطی، مالی، رسانه‌ای و رایانه‌ای نیز مطرح است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سواد رسانه‌ای اشاره کرد. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: در ایران نیز نظام آموزشی اقدام به انتشار کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای کرده است و با این کار قدمی‌در راه آموزش این نوع سواد برداشته است. البته در دنیا و از جمله ایران، راه طولانی تا دستیابی به وضعیت مطلوب داریم. مولاوردی تصریح کرد: به رغم اهداف و آرمان‌های در نظر گرفته شده در قانون اساسی و اسناد بالادستی مانند سند چشم‌انداز 20 ساله، هنوز خلاها و چالش‌های جدی برای دستیابی به وضعیت مطلوب در زمینه آموزش داریم. در حال حاضر براساس نتایج مرکز پژوهش‌های مجلس، سه میلیون و 200 هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم که امیدواریم با انجام اقداماتی در آینده به شرایطی دست یابیم که کودک کار، خیابانی و بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.وی با بیان اینکه از اهداف مهم نظام آموزش و پرورش، دستیابی به عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش است، گفت: لازم است عدالت آموزشی در کل کشور و در تمام مناطق آن و حتی در مناطق داخل شهرها برقرار شود.معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: قرار است در چارچوب برنامه «آموزش برای همه» که از طریق یونسکو پیگیری می‌شود، ارتقای کیفیت آموزشی، دستیابی به فرصت‌های آموزشی و یادگیری و ارتقای کیفیت آموزش تا سال 2030 محقق شود. مولاوردی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته در دولت یازدهم برای آموزش و پرورش گفت: اعتبار حوزه آموزش و پرورش از سال 92 تاکنون 82 درصد رشد داشته است که نشان‌دهنده اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است. وی با اشاره به تفاهمنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده با دستگاه‌های مختلف در زمینه آموزش دختران گفت: تفاهمنامه‌هایی را با سازمان نهضت سوادآموزی و وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم؛ البته با توجه به وضعیت کنونی، به نظر می‌رسد هنوز تا دستیابی دختران به فرصت عادلانه برای تحصیل فاصله وجود دارد.معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: ما پروژه‌هایی را در زمینه آموزش و پرورش دختران تعریف کردیم که از جمله آنها می‌توان به بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی دختران در مناطق محروم، افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل، اقدام به تغییر باورهای غلط در زمینه دختران، آسیب‌شناسی روانی - اجتماعی دانش‌آموزان دختر در دوره دوم متوسطه اشاره کرد که این برنامه‌ها به پایان رسیده یا در حال اتمام است.مولاوردی افزود: امیدواریم نظام آموزش و پرورش دانش‌آموزان را به گونه‌ای تربیت کند که فارغ‌التحصیلان آن، قدرت تعامل سازنده را داشته و در فرآیند اجتماعی، عنصر سازنده‌ای باشند.
**
در حال حاضر براساس نتایج مرکز پژوهش‌های مجلس، سه میلیون و 200 هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم که امیدواریم با انجام اقداماتی در آینده به شرایطی دست یابیم که کودک کار، خیابانی و بازمانده از تحصیل نداشته باشیم


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام