کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مهر 1399   Tuesday 20 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اسفند 1393

صفحه خبر: سیاسی

اگر اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل از جمله خود لاریجانی و ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی و (....) باهم یک لیست بدهند قطعا آن لیست اکثریت قریب به اتفاق کرسی‌های مجلس را به‌دست می آورد
محمدرضا خباز، فعال اصلاح طلب در مورد حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس آینده و اینکه آیا به ائتلاف می رسند گفت:رمز موفقیت اصلاح طلبان یا هر مجموعه دیگری در وحدت کلمه است و اینکه باهم متحد شوند و چون چندین مرحله اصلاح طلبان از این تفرق ضربه دیدند در حال حاضر به آن هوشیاری وآگاهی کامل رسیده اند که باید باهم متحد باشند.
معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی روحانی اظهار داشت:در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم همه اصلاح طلبان گرد یک اصولگرا جمع شدند و این موفقیت به بار آمد و اگر خودشان باهم متحد شوند نیز قطعا پیروزی شان صد درصد است.
خباز تصریح کرد: اصلاح طلبان از گذشته درس و عبرت گرفته اند و دیگر دچار آن اشکال و تفرق نخواهند شد بنابراین امید بسیاربالایی دارند که بتوانند با لیست واحد به نتیجه برسند.
وی ادامه داد:طبیعی است که در حال حاضر همه گروههای اصلاح طلب به صورت جداگانه فعالیت کنند زیرا معنای ائتلاف این است که همه گروههای یک مجموعه باهم تلاشهای خودشان را انجام دهند و در فصل مقرر و در موعود معین همه اینها زیر یک چتر جمع شوند و دارای یک لیست باشند .
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به وحدت احتمالی اصلاح طلبان و اصول‌گرایان معتدل ادامه داد:من بالاتر از ائتلاف اصلاح طلبان امیدوارم و در واقع امیدوارم اصولگرایان و اصلاح‌طلبان معتدل باهم به ائتلاف برسند و پیشنهادم این است که اگر اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل از جمله خود لاریجانی و ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی باهم یک لیست بدهند قطعا آن لیست اکثریت قریب به اتفاق کرسی های مجلس را به‌دست می آورد .
وی تاکید کرد:باید کسانی که دلسوز هستند این پیشنهاد را بدهند که این آقایان باهم جمع شوند، یادم هست در قبل از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم این را پیش بینی کردم و گفتم اگر مرحله اول شد اصلاح طلبان زیر چتر (....) جمع شوند و اگر نشد زیر چتر هاشمی و اگر نشد زیر چتر یک اصولگرایی که اصلاح طلبی را قبول دارد جمع شوند که این اتفاق افتاد.
خباز در مورد اینکه آیا اصولگرایان این موضوع را که با اصلاح طلبان ائتلاف کنند را می پذیرند گفت:معتدلین اصولگرا این موضوع را می پذیرند و قطعا اگر آقایان هاشمی و ناطق نوری با آقای لاریجانی صحبت کنند وی نیز می پذیرند .
وی تاکید کرد:مجلس آینده بسیار حساس ومهم است و باید اصولگرایان دلسوز ،فهیم و معتدل و اصلاح طلبان دلسوز و معتدل زیر یک چتر جمع شوند و برای مجلس آینده و برای همه حوزه های انتخابیه کاندیدا معرفی کنند و قطعا اگر این 4 نفر زیر هر لیستی را امضا کنند آن لیست اکثریت قریب به اتفاق مجلس را به دست می آورد.
خباز گفت: هم اصولگرایان معتدل و هم اصلاح طلبان معتدل دیدند اگر متفرق باشند ضربه می‌خورند و بهتر است باهم ائتلاف کنند.
وی درمورد اینکه چقدر هاشمی رفسنجانی می تواند نقش پدرخواندگی اصلاح طلبان را ایفا کند نیز گفت:هاشمی رفسنجانی شایسته ترین فرد برای اجماع هردومجموعه است زیرا شخصیت وی فراجناحی است و وجود وی بسیار ذی‌قیمت است. با توجه به بزرگ بودن مجموعه اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان معتدل این دو مجموعه می توانند وی را به عنوان شخصیت بارز به صحنه بیاورند. همچنین ناطق نوری نیز به صحنه بیایند. آقای لاریجانی نیز که در حساسترین شرایط کشور مواضع خوبی گرفته اند به صحنه بیایند و اگر این اتفاق بیفتد کاری کارستان است که اتفاق می‌افتد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام