کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 17 تیر 1399   Tuesday 7 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 خرداد 1394

صفحه خبر: اقتصادی

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: موسسات غیرمجاز مالی به دلیل برخوردار نبودن از ساختار حرفه ای مخل نظام اقتصادی به شمار می روند و سرمایه سپرده گذاران را نیز به خطر می اندازند.به گزارش ایرنا، پیمان قربانی عقیل آبادی روز دوشنبه در حاشیه همایش هم اندیشی آمار اقتصادی در نوشهر گفت: موسساتی که نام آنها در وب سایت بانک مرکزی ثبت نشده است، غیرمجاز هستند.وی نسبت به عواقب سرمایه گذاری در این موسسات غیرمجاز هشدار داد و گفت: موسسات غیرمجاز از بخشنامه های نظام ناظر و سیاست های پولی کشور تبعیت نمی کنند. قربانی اظهار کرد: برابر ضوابط ، تمامی فعالان بازار پول باید زیرنظربانک مرکزی قراربگیرند و از سیاست های آن تبعیت کنند.وی به فعالیت صندوق های قرض الحسنه و تعاونی های اعتبار اشاره کرد و افزود: نگرانی بانک مرکزی بیشتر از آن موسساتی هست که رفتارهای شبه بانکی دارند و تعداد زیادی از سپرده گذاران نیز با آنها همکاری می کنند به نحوی که گاهی از اتلاف سرمایه شماری از
سپرده گذاران اخباری شنیده می شود.معاون بانک مرکزی ادامه داد: اسامی تمام موسسات بانکی مجاز در وب سایت بانک مرکزی ثبت
شده و موسساتی هم که ثبت نشده به معنای آن است که سپرده گذاران باید دراین حوزه تامل جدی تری داشته باشند. قربانی به لزوم ساماندهی تمامی موسسات مالی در کشور تاکید کرد و گفت: این موسسات باید شیوه فعالیت خود را با سیاست های بانک مرکزی منطبق کنند. معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی همچنین در خصوص تصمیم جدید شورای پول و اعتبار برای پرداخت تسهیلات مسکن به مشتریان نیز گفت: بر اساس تصمیم این شورا صندوق پس انداز یکم معرفی و در شعب بانک مسکن سراسر کشور راه اندازی شده است. وی افزود: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار تسهیلات قابل پرداخت به دارندگان این گونه حساب های پس انداز بر اساس شرایط جمعیتی منطقه بین 400 تا 800 میلیون ریال است که بر اساس آمار جمعیتی هر منطقه خواهد بود.قربانی ادامه داد: بر این اساس به متقاضیان ساکن در شهرهای زیر 200 هزار نفر مبلغ 400 میلیون ریال، بالای 200 هزار نفر 600 میلیون ریال و کلان شهرها نیز 800 میلیون ریال تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن تعلق خواهد گرفت. معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: شرایط پرداخت به گونه ای است که بعد از دو دوره سپرده گذاری متقاضی می تواند نیمی از رقم سپرده گذاری را به عنوان وام دریافت کند. وی افزود: این تسهیلات باید به نحوی پرداخت شود تا رونق غیرتورمی در بخش مسکن ایجاد شود چرا که رویکرد شورای پول و اعتبار نیز بر همین اساس است و از اینرو تعادل مصارف بانک ها منظور شده تا توان پرداخت این تسهیلات را داشته باشند. قربانی با اشاره به تاکید رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی بر استقبال این بانک از هرگونه طرح و برنامه تسهیلاتی در حوزه مسکن گفت: این گونه طرح ها باید منطبق بر اصول حرفه ای بانکداری، رعایت تعادل در مصرف منابع بانک ها و نیز سیاست های رویکرد شورای پول و اعتبار باشد. سی و هفتمین هم اندیشی آمار اقتصادی بانک مرکزی از دوم خرداد در مرکز آموزشی - رفاهی این بانک در شهرستان نوشهر آغاز شده است و تا روز چهارشنبه ششم خرداد ادامه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام