کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 شهریور 1395

صفحه خبر: اجتماعی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه حدود ۲۳ درصد از زوج‌های جوان تک فرزند هستند، گفت: مشکلات معیشتی آمار افزایش جمعیت را از ۲.۳ درصد به کمتر از یک درصد کاهش داده است.
محمدحسین قربانی در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه افزایش جمعیت وتعالی خانواده با بخشنامه و قانون اجرایی نخواهد شد، گفت: یکی از مولفه‌های مهم و تاثیرگذار در نمودار افزایش جمعیت اشتغال است، بیکاری و کاهش اشتغال سبب شده که افزایش جمعیت از 2.3درصد در دهه 60 تا 70 به کمتر از یک درصد کاهش پیدا کند؛ بنابراین این مشکل اعلام خطری برای پیری جمعیت و کاهش نیروی جوان است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی‌با تاکید بر اینکه برای اجرای سیاست‌های جمعیتی و افزایش جمعیت باید اقدامات اساسی و ریشه‌ای انجام داد، افزود: آنچه که امروز اکثر خانواده‌ها را به عدم فرزندآوری ترغیب کرده بحث معیشت و اشتغال است زیرا طبق آمارهای مطرح شده حدود 23 درصد از زوج‌های جوان تک فرزند و حدود 18 درصد از زوج‌ها بدون فرزند هستند؛ بنابراین این آمار نشان می‌دهد که ذائقه زوج‌ها برای فرزند آوری کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه قریب به 80 تا 82 درصد از خانواده‌های بی‌تمایل به داشتن فرزند مشکلات معیشتی و اشتغال دارند، تصریح کرد: زندگی امروز جامعه متاسفانه به سمت مصرف‌گرایی، تجمل‌گرایی و رفاه عمومی‌سوق پیدا کرده بنابراین باید مسائل و مشکلات اقتصادی را در جهت افزایش جمعیت حل کرد؛ البته در دوره قبلی مجلس برای اجرای بهتر سیاست‌های جمعیتی قانون افزایش مرخصی زایمان از 6ماه به 9 ماه تصویب شد.
این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه افزایش مراخصی زایمان از 6 به 9ماه برای افزایش جمعیت به تنهایی موثر نیست، گفت: بنابراین باید در بخش فرهنگ عمومی‌اقدامات قابل قبولی را انجام داد و امکانات و بستر لازم برای اجرای سیاست‌های جمعیتی فراهم کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام