کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 خرداد 1394

صفحه خبر: اقتصادی

داود کشاورزیان در پنجمین اجلاس همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران با جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور گفت: امیدواریم با تحولات اخیر در کشور جمهوری اسلامی افغانستان شاهد
پیشرفت و توسعه روزافزون کشور دوست و برادر در تمام
زمینه ها باشیم. به گزارش ایلنا، رئیس سازمان راهداری وحمل‌ ونقل جاده‌ای با تاکید بر روابط نزدیک دو کشور طی سی سال گذشته خاطرنشان کرد: حضور هموطنان افغانی در ایران باعث شده بخشی از فعالیت‌های اقتصادی کشور ما توسط آنان انجام شود، بنابراین ایجاد اشتغال برای ما امری بسیار مهم و ضروری است، چرا که به امنیت دو کشور و نیز رونق و ایجاد اشتغال در منطقه کمک می‌کند. وی با اشاره به اینکه تخلیه و بارگیری محمولات ترانزیتی در مرز از مصادیق حمل‌ ونقل بین‌المللی نیست و به بار ضربه وارد می‌کند، تصریح کرد: در این خصوص درخواست می‌شود که شرایط لازم در مرزها فراهم شود تا رانندگان ایرانی با خیال آسوده بتوانند به کشور افغانستان تردد کنند. براساس این گزارش، منصوری رئیس هیئت افغانی نیز در این اجلاس، با اشاره به اینکه زیرساخت‌های حمل‌ ونقل شاهرگ‌ها زنده هستند، اطمینان خاطر داد امنیت لازم در مرزها برقرار و با توسعه روابط حمل‌ ونقل شرایط بهبود یابد. وی با اعلام آمادگی کامل کشور افغانستان جهت اجرایی شدن مفاد توافقات انجام شده اظهارداشت: روابط اقتصادی موجبات گسترش روابط فرهنگی و توسعه مناسبات سیاسی نیز می شود بدین سبب حمل و نقل از جمله فعالیت های موثر در اقتصاد هر دو کشور محسوب می‌شود. این گزارش حاکی است، محمدجواد عطرچیان مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز در پنجمین اجلاس همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای با کشور افغانستان، گفت: تاکنون چهار کمیته همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای فیمابین دو کشور در شهرهای هرات، کابل و تهران برگزار و سه نشست مشترک مرزی نیز در پایانه‌های مرزی دوغارون و اسلام قلعه، تشکیل شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام