کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 11 اسفند 1399   Monday 1 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 مرداد 1395

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تاسیس داروخانه‌های سنتی تهدیدی برای داروخانه‌های کشور نیست.
به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند با بیان اینکه تاسیس داروخانه‌های سنتی تهدیدی برای داروخانه‌های کشور نیست، گفت: ابلاغ آئین نامه " تاسیس داروخانه‌های طبیعی و سنتی" اولین بار حدود 17 سال پیش و در سال 77 مطرح و برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد .
وی با اشاره به صحبت داروسازان مبنی بر اینکه تاسیس داروخانه‌های سنتی منجر به بر هم ریختن نظام داروخانه‌ها می‌شود، گفت: چنین چیزی امکان ندارد؛ یعنی نگرانی‌ای است که بیش از حد بزرگ شده است. البته داروسازان حق دارند که نظرات‌شان را بگویند و ما هم با انجمن داروسازان در ارتباط هستیم و نظرات‌شان را می‌دانیم و فکر می‌کنم که تاکنون نیز وزارت بهداشت نشان داده است که به نظرات صنف داروسازان بی‌توجه نبوده است.داروخانه‌های موجود در کشور هیچ منعی برای فعالیت در حوزه داروهای طبیعی ندارند. یعنی خط کشی برای داروخانه‌های موجود و آنهایی که قرار است تاسیس شوند، وجود ندارد و ما نیز آن‌ها را تشویق می‌کنیم که داروهای گیاهی را عرضه کنند.
وی همچنین گفت: سقف داروهای گیاهی حدود پنج درصد کل بازار کشور است و تصور برخی از داروسازان مبنی بر این که 25 درصد داروهای کشور فراورده‌های طبیعی و در این داروخانه‌ها قابل عرضه هستند، صحیح نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام