کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 تیر 1399   Tuesday 14 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 مرداد 1395

صفحه خبر: سیاسی

حداقل در فرصت یک ساله باقی مانده به انتخابات، سخنگوی دولت باید استراتژی جدیدی را اتخاذ کند تا بتواند از هجمه‌ها علیه دولت بکاهد. نه آنکه از ترس طرد شدن از سوی راستگرایان صدا و سیما پا پس بکشد و خود و همه دستگاه های اطلاع رسانی دولت را زیر سوال ببرد
آفتاب یزد – تینا عارفی: این روزها همه رسانه‌های موافق و مخالف دولت از ضعف تیم رسانه ای روحانی سخن می گویند و این دیگر خبر تازه‌ای نیست. حتی خیلی‌ها معتقدند روحانی بار تبلیغ و اطلاع رسانی از عملکرد دولتش را به دوش می‌کشد و تنهایی به هر طریق ممکن از سخنرانی گرفته تا گفتگوی تلویزیونی به دفاع از عملکرد دولت خویش می‌پردازد. روحانی یک تنه سپر در دست، در برابر آماج حملات رسانه‌های دلواپس و... می‌ایستد در حالی که نه تنها وظیفه او نیست، بلکه وظیفه تیم اطلاع رسانی و سخنگویش آقای نوبخت است که همراه با روحانی سفت و محکم به دفاع از عملکرد دولت بپردازند و نه تنها از دولت دفاع کنند بلکه حمله مخالفان را خنثی کنند. با این حال نوبخت نه تنها وظیفه اش را به درستی انجام نمی دهد بلکه در زمین حریف هم گاهی بازی می کند! در این گزارش به اشتباهاتی که نوبخت اخیرا به عنوان سخنگوی دولت انجام داده است، می‌پردازیم:
اشتباه اول
همکاری با رسانه های مخالف دولت
چندی پیش محمد باقر نوبخت به مناسبت روز خبرنگار در نشستی با سردبیران و خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان به اطلاع رسانی و دفاع از عملکرد دولت پرداخته است. همانطور که نیازی به توضیح آن نیست این رسانه جزء همان رسانه‌هایی است که کم خون به دل دولت نکرد. کافی است فقط کلمه برجام را در این خبرگزاری جستجو کنید آن وقت است که در نتیجه آن، گفتگوها، ویدئوها و خبرهایی را می بینید که یک طرفه به قاضی می‌روند و آرزو دارند که روزی برجام به آتش کشیده شود؛ در آن طرف روزنامه‌ها و رسانه‌های اصلاح طلب که بی هیچ چشمداشتی بخشی از کار اطلاع رسانی دولت را انجام می دهند و سعی در دفاع از دولت دارند توسط سخنگوی دولت دیده نمی شوند.
اشتباه دوم
آب ریخته شده جمع نمی شود
اخیرا خبری از سخنگوی دولت در خبرگزاری دولت (ایرنا) منتشر شده مبنی بر اینکه نوبخت در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی گفته است که برخی با سیاه نمایی عملکرد دولت را زیر سوال می برند و رسانه ملی به دنبال
بی آبرو کردن دولت است. با انتشار این سخنان، طرفداران دولت امیدوار شدند که بالاخره سخنگوی دولت از بی مهری‌های صدا و سیما شکایت کرد اما دیری نپایید؛ تکذیبیه این خبر چندی پس از انتشار آن منعکس شد.
اشتباه سوم
عذر بدتر از گناه
سخنگوی دولت با تکذیب حرفی که می شد آن را شجاعانه و قاطعانه دانست، کار خودش را راحت کرد. او نشان داد از اینکه در برابر رسانه‌های دلواپس قرار گیرد ابا دارد. پیش از اینها یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور، صدا و سیما را اپوزیسیون دولت خوانده بود، اما هیچ گاه از زیر سخنانش شانه خالی نکرده بود.
حرف آخر
حداقل در فرصت یک ساله باقی مانده به انتخابات، سخنگوی دولت باید استراتژی جدیدی را اتخاذ کند تا بتواند از هجمه‌ها علیه دولت بکاهد. نه آنکه از ترس طرد شدن از سوی راستگرایان صدا و سیما پا پس بکشد و خود و همه دستگاه های اطلاع رسانی دولت را
زیر سوال ببرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام