کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 مرداد 1395

صفحه خبر: بین الملل

مسئول روابط خارجی حماس تاکید کرد که بر اساس آیین نامه داخلی، مشعل دیگر نمی‌تواند ریاست دفتر سیاسی را بر عهده داشته باشد و باید رئیس جدیدی به جای وی انتخاب شود. اسامه حمدان گفت: رئیس جدیدی برای دفتر سیاسی حماس انتخاب خواهیم کرد؛ با این وجود، سیاست و راهبردهای جنبش تغییری نخواهد کرد. او درباره ارتباط حماس با نظام سوریه و حزب الله لبنان نیز گفت: ما در گذشته روابط برجسته‌ای با سوریه داشتیم اما تحولات و حوادثی که در این کشور روی داد، منجر به قطع این رابطه شد و امروز هیچ ارتباط مستقیمی با نظام سوریه نداریم.
وی گفت :"درباره حزب الله نیز باید بگویم، بیشترین افرادی که درباره رابطه حماس و حزب الله حرف می زنند از اعضای این دو جنبش نیستند و بر اساس میل و خواست خود حرف می زنند. ما روابط عمیقی با حزب الله داریم و مسئله محوری در این رابطه مقابله با رژیم صهیونیستی است. این طبیعی است که همه مواضع ما با هم مطابقت نداشته باشد، اما رابطه طرفین رضایت بخش است." به گزارش ایسنا، او درباره مبادله اسرای جدید با رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد: موضع ما در این زمینه آشکار است و میانجیگری در مسئله مبادله اسرا باید به درخواست رژیم صهیونیستی صورت گیرد و آغاز مذاکرات برای مبادله اسرا مستلزم آزادی آن دسته از اسرای فلسطینی است که در قالب مبادله شالیت از زندان های
صهیونیستی خارج شده بودند، اما این رژیم
دوباره آنها را به اسارت گرفته است. ما علاقه‌مند به تحقق مبادله‌ای هستیم که منجر به آزادی بیشترین تعداد ممکن از اسرا بر اساس اصول ملی‌گرایی شود چرا که ما هیچ تفاوتی میان اسرا نمی گذاریم؛ حتی اگر جزء اسرای گروه های دیگر فلسطینی باشند. این عضو ارشد حماس درباره رابطه با مصر نیز گفت: تماس های ما با قاهره همچنان برقرار است و قطع نشده است. این تماس ها به صورت مداوم صورت می گیرد و ما امیدواریم که رابطه ما با قاهره باید رابطه خوب و برجسته ای شود ؛ چرا که هر تحولی در فلسطین روی مصر هم بازتاب خواهد داشت و متقابلا هر تحولی در مصر روی فلسطین هم تاثیر
می گذارد. او درباره روابط حماس با ایران نیز خاطر نشان
کرد: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران دیرینه است و به بیش از ۲۵ سال قبل بر می‌گردد. با وجود اینکه روابط حماس و ایران در یک برهه سرد شد، اما این رابطه دیرینه به این راحتی قطع نمی شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام