کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 دی 1399   Monday 18 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 تیر 1395

صفحه خبر: بین الملل

«ترزا می» به صورت رسمی به عنوان رهبر جدید حزب محافظه‌کار بریتانیا انتخاب شد.به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، رئیس کمیته حزب محافظه‌کار اعلام کرد که این حزب انتخاب ترزا می به عنوان رهبر جدید حزب محافظه‌کار بریتانیا را تایید می‌کند. می پس از آن به عنوان رئیس محافظه‌کاران انتخاب شد که آندرا لدسام رقیب انتخاباتی وی کناره گیری کرد. ترزا می، وزیر کشور فعلی پس از این پیروزی، نخست‌وزیر آینده بریتانیا
به شمار خواهد رفت. می پیش از همه‌پرسی از حامیان ادامه حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا بود اما پس از مشخص شدن نتایج همه‌پرسی اعلام کرد که باید به رای مردم احترام گذاشت و وعده داد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.لدسام نیز که از رقابت با «می» کنار کشید گفت با توجه به اینکه حمایت تنها 25 درصد از نمایندگان حزب در پارلمان را دارد، به این نتیجه رسیده که نخواهد توانست دولتی متحد و قوی برای رهبری روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تشکیل دهد. او گفت که بریتانیا در شرایط فعلی به انتخاب فوری یک نخست وزیر قدرتمند احتیاج دارد و او از ترزا می حمایت خواهد کرد.همزمان با مشخص شدن نتایج این رقابت، یکی از نمایندگان پارلمان از حزب کارگر اعلام کرد که به صورت رسمی جرمی کوربین، رهبر این حزب را به چالش می‌کشد. وی طبق قوانین با جلب حمایت تعداد زیادی از نمایندگان حزب در پارلمان خواهان برگزاری انتخابات رهبری حزب شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام