کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 09 آذر 1399   Sunday 29 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 خرداد 1395

صفحه خبر: اقتصادی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه گشایش‌هایی در بحث مشکلات بانکی و مالی قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس در حال انجام است، اظهار داشت: مذاکره کنندگان در تلاش هستند پایه پولی این معامله بر اساس یورو تنظیم شود.
به گزارش ایلنا، مقصود اسعدی سامانی ، اظهار داشت: به دنبال برخی از تحریم‌های اعمال‌شده از ‌سوی آمریکا، ایران نمی تواند معامله دلاری با شرکت های این کشور داشته باشد و بخشی از سهام ایرباس هم متعلق به آمریکاست، اما گروه مذاکره کننده در تلاش هستند که پایه پولی این معامله را تغییر دهند که با این اقدام، مشکل مالی و بانکی قرارداد تاریخی با ایرباس حل می شود.
اسعدی سامانی تاکید کرد: با چند بانک رایزنی هایی انجام شده تا پس از تغییر پایه پولی معامله و رفع این مشکل، پروسه مالی معامله از طریق این بانک ها انجام شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره صدور مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایرباس، گفت: براساس توافقات برجام به طور قطع اوفک نمی‌تواند مانعی برای قرارداد فروش هواپیماهای ایرباس به ایران ایجاد کند و از همه مهمتر اینکه در حال حاضر ممنوعیتی برای فروش هواپیما به ایران وجود ندارد. او تاکید کرد: این تعللی هم در انعقاد قرارداد نهایی با ایرباس و ورود هواپیماهای جدید صورت گرفته غیرمنطقی است.
اسعدی سامانی درباره خرید هواپیما از شرکت بوئینگ گفت: طبق سند چشم‌انداز ناوگان هوایی ایران به ۵۰۰ فروند هواپیمای نو نیاز دارد و بخشی از این نیاز هم از طریق شرکت بوئینگ تامین می‌شود. نمایندگان شرکت بوئینگ به ایران آمدند و به طور مستقیم با ایرلاین‌های داخلی به مذاکره پرداختند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: شرکت‌ها به دنبال افزایش ناوگان و نوسازی ناوگان خود هستند و در مذاکره با بوئینگ هم به نتایجی رسیده‌ایم. اسعدی سامانی همچنین درباره شروع اسقاط هواپیماهای زمینگیر اظهار داشت: از چندی پیش نسبت به جمع آوری و اسقاط هواپیماهای زمینگیر به ایرلاین‌ها هشدار داده شده بود که ایرلاین‌ها هم در حال حاضر عملیات اسقاط را شروع کرده‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام