کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 تیر 1399   Monday 13 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اسفند 1393

صفحه خبر: اجتماعی

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد استفاده از معکوس‌شمار، مضرات بیشتری نسبت به فوایدش داشته است، از احتمال حذف معکوس‌شمار چراغ های راهنمایی و رانندگی خبر داد.
مهدی یدی همدانی در گفتگو با ایسنا، تاکید کرد: متاسفانه در اکثر شهرهای کشور با معضل آمار بالای تصادفات و بی انضباطی ترافیکی مواجه هستیم، امیدواریم با توسعه سیستم های هوشمند ثبت تخلفات بهبودی در موضوع انضباط ترافیکی و کاهش آمار تصادفات داشته باشیم. امیدواریم رانندگان اطاعت پذیری بهتری از قانون داشته باشند؛ چرا که معتقدیم احترام به قانون کافی نیست، بلکه اطاعت از قانون اهمیت دارد و اصل است.دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور درخصوص نحوه رسیدگی به اعتراض مردم در ثبت تخلفات به صورت مکانیزه گفت: مقرر شد پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد اعتراض شهروندانی که نسبت به عکس های ثبت شده با دوربین معترض هستند بر اساس ماده (5) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ساز و کار مناسب را تعیین کند تا در مورد 20 تخلف تعیین شده که توسط دوربین ثبت می شود مردم آگاه باشند که با چه مکانیزمی می توانند اعتراض کنند.
وی در مورد استفاده از معکوس شمارها خاطرنشان کرد: ما معتقدیم استفاده از معکوس شمار صحیح نیست و در کشورهای توسعه یافته به این شکل که در کشور ما از معکوس شمارها استفاده می شود ابدا استفاده نمی کنند، همچنین به لحاظ کارشناسی و با توجه به مطالعات انجام شده مضرات استفاده از معکوس شمار از مزیت های آن بیشتر بوده است بر همین اساس تلاش می کنیم استفاده از معکوس شمار را حداقل در چراغ های راهنمایی رانندگی هوشمند حذف کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام