کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 بهمن 1399   Wednesday 20 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: صفحه یک

اخیرا شنیده شده برخی مدیران بیمه مرکزی وجوه غیر معمولی را دریافت کرده اند که این خبر با انعکاس چشمگیری در جامعه مواجه شده است. دراین بین لازم است تا پیگیری‌ها و رسیدگی‌های لازم بررسی برخورد با مقصران این اتفاق صورت گیرد. اما نکته مهمی‌که دراین خصوص نباید مغفول واقع شود موضوع چرایی و دلایل بروز چنین تخلفاتی است. چرا که اصولا هر چه قدر هم پیگیری‌ها دراین مواقع دقیق ، به جا و موثر باشد باز هم به دلیل برخی نواقص و وجود بسترها برای تخلفات بعدی احتمال به صفر رسیدن
قانون شکنی‌ها وجود ندارد. متاسفانه بر اساس رویکردهای قانون تجارت
و سایر قوانین فرصت دریافت را
بی حد و مرز تعریف کرده ایم درحالی
که لازم است تا یک بازنگری در درآمد شرکت‌های دولتی،بانک‌ها
و ... صورت بگیرد تا سقف دریافتی مدیران کاملا مشخص و شفاف شود و مدیران در عایدات و درآمدهای مجموعه خود صرفا نقش مدیریتی داشته باشند و نه نقش مالکیتی. مثلا در رابطه با بانک‌ها مدیران نقش مالکیتی دارند و می‌توانند تحت عنوان مختلف از جمله پاداش و مزایا و... حق برداشت داشته باشند. به نظر می‌رسد که با توجه به مشکل فوق ، مجلس دهم باید رسیدگی به موضوع فوق را در دستور کار قرار دهد و به ساماندهی این مشکلات بپردازد.
چرا که متاسفانه در نه دور ه گذشته بیشتر وقت مجلس به موضوع بودجه‌های عمومی‌اختصاص یافته است و باید یک بازنگری اساسی در حوزه وظایف و اختیارات مدیران بانک‌ها،‌بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی صورت بگیرد. چرا که در غیر این صورت کشور باز هم گرفتار مشکلات ناشی از این تبعیض خواهد بود. در حقیقت حمایت‌های غیر منطقی و غیر مشروع و تبعیض زمینه ساز فساد‌های مالی خواهد بود و مردم نیز حق دارند به این رویه اعتراض کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام