کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: فرهنگی

اما در همین راستا و در واکنش به اخباری که راجع به حاشیه‌های برنامه اکسیر و همچنین گمانه زنی هایی که درباره ممنوع التصویری مجدد فرزاد حسنی در رسانه‌ها منتشر شد، مجید حسینی‌زاد (کار‌شناس و مدرس سینما و تلویزیون و معاون سابق تامین برنامه شبکه سوم سیما) گفت: فرزاد حسنی مجری توانمندی است و تمام کسانی
که به دنبال برگرداندن او به تلویزیون بودند؛ می‌دانستند که حسنی در اجرا بسیار خط‌شکن است و کارهای عجیبی می‌کند و صرفا یک مجری نیست که هرچه گفتند؛ بگوید چشم و انجام دهد و تمام این‌ها را آن‌ها که او را برگردانند؛ می‌دانستند. این مدرس سینما و تلویزیون با بیان اینکه شوخی انجام گرفته در برنامه اکسیر نابجا و ناشایست بود و از نظر عرف هم مورد قبول نبود، گفت: این اشتباه آنقدر بزرگ نبود و می‌شد با یک اخطار و توبیخ مانند موارد مشابه دیگر از کنارش گذشت اما فکر می‌کنم اینکه این موضوع آنقدر برجسته شده به دلیل مساله بزرگ‌تری یعنی موضع‌گیری مقابل تلویزیون است. حسینی‌زاد ادامه داد: این درگیری‌ها فقط از بیرون نسبت به تلویزیون نیست، در داخل تلویزیون هم همین است؛ یکی نامه می‌دهد به آن یکی و آن دیگری با نامه جواب می‌دهد. الان ۹۹ درصد تلویزیون شده است حاشیه و یک درصدش برنامه‌هایی که نمی‌شود دید. او همچنین با اشاره به موضوع مجریان ممنوع‌التصویر، گفت: ابتدا باید دید چرا ممنوع‌التصویرند؛ یک موقع از طرف سابقه‌ای درمی‌آورند که با اصول نظام و صداوسیما همخوانی ندارد اما اگر به خاطر یک اتفاق یا حرفی که اشتباهی گفته شده ممنوع‌التصویر شده باشند باید با اخطار و توبیخ و هشدار از کنارش گذشت. حسینی‌زاد خاطرنشان کرد: تلویزیون؛ خود در این زمینه مقصر است؛ یک مجری را می‌برد بالا و بعد به او می‌گوید چرا ادای آدم‌های گنده را درمی‌آوری. حسینی‌زاد با تاکید بر اینکه برخورد با مجریانی که اشتباه کرده‌اند باید در حد اخطار باشد تا مجریان به تدریج در تلویزیون تربیت شوند، گفت: در تلویزیون‌های خارجی مجریان مطرح و قدرتمندی وجود دارند که همان‌ها هم گاهی گاف‌هایی می‌دهند ولی برای موضوعی اخراج می‌شوند که خیلی مهم است. یعنی وقتی حذف می‌شوند که یک اصل قوی را شکسته باشند. حسینی‌زاد با اشاره به ممنون‌التصویری مجریان خاطرنشان کرد: معتقدم اگر یک مجری ممنون‌التصویر است؛ نباید استخوان لای زخم بگذارد و مدام مصاحبه کند؛ الان ممنوع‌التصویر شدن برای بعضی از مجریان افتخار شده است، یعنی قهرمان می‌شوند. حسینی‌زاد به جنبه دیگر ممنوع‌التصویری مجریان اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم راه‌حل این موضوع این است که آن مجری را بیاورند و با دلیل و منطق دلایل این تصمیم را برایش توضیح دهند اما متاسفانه تلویزیون به مجرد اینکه کسی به یک مجری یا برنامه‌ساز حمله می‌کند؛ او را کنار می‌گذارد. به گزارش ایلنا، این مدرس سینما و تلویزیون گفت: با این رویه که تلویزیون پیش گرفته، کم کم همه مجریان توانمند و جوان می‌روند و کسی نمی‌ماند و تلویزیون باید سراغ پیرمرد‌ها برود تا برایشان برنامه اجرا کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام