کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 26 تیر 1399   Thursday 16 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: سیاسی

‌امید مافی روزنامه‌نگار - حالا که آب کمی از آسیاب افتاده می توان روی میز تشریح به آنالیز حرف های ساکن خیابان سئول بیشتر پرداخت. گرچه حرف های وزیر ورزش در تاریک روشنای اتفاقات پر رمز و راز کمی تند به نظر رسید اما کمی تامل در میان واگویه های مردی که سال‌ها تئوری‌های ورزش را کادره می کرده نشان می دهد که ورزش ما از آرمانخواهی بزرگ خود فاصله گرفته است. لمپنیسم اتوکشیده که روی زبان محمود گودرزی نشست واژه از ره رسیده‌ای نیست. در ورزشی که به یک ستاره‌اش میلیاردها تومان می‌دهند و بخت جامعه‌ای که گاه فاصله طبقاتی خود و نوستاره‌ها را لمس می کند و به حرمان پناه می برد را به روزهای شوم
بی تقویم گره می‌زنند، در ورزشی که سرمربی خارجی اش در ویترین روزنامه ها زاغ سیاه مسئولان بالادستی را می زند و وزارت را سیبل می‌کند و بدتر از همه آنکه روی سبیل شاه نقاره می زند همین می‌شود که می بینیم.
مقابله با لمپنیسم نقابدار و شارلاتانیسم اتوکشیده اتفاق مبارکی است که کمی دیر اما با شجاعت کلید خورده است. ورزش در این سال ها بارها و بارها با آدم‌هایی که پیله جامعه گریزی را دریده و...
خود را در آسمان هفتم تصور کرده اند شمه ای از یک خانواده تب آلود نابهنجار را در قاب چشم ها نشانده است و شاید اینگونه است که وقتی وزیر بر شیپور اعتراض می دمد و از پشت پرده ها و لابیها رونمایی می کند برخی ترش کرده و رمزگشایی رئیس را به مثابه آژیر قرمزی قلمداد می کنند که می تواند بساط آنها را بهم بریزد و به اتمسفر مه آلود ورزش پایان دهد.
ماموریت ورزش سالم سازی جامعه و زدودن پلشتی از کالبد توده است. در چنین شرایطی اجازه تنفس به لمپنیسم نقابداری که هر روز و هر لحظه همه چیز را زیر سوال می برد و برای هر کسی که دلش بخواهد رجز می خواند اتفاق نامیمونی است که پیش از این افتاده است.
و حالا ساکن خیابان سئول صفوف آنارشیستها را بهم زده و از حقایقی سخن می گوید که گرچه کام برخی را تلخ می کند اما چیزی جز واقعیت محض نیست. مقابله با جریانهای ناصواب
می تواند سرآغاز فصلی نوین در ورزش ایران باشد که پس از سالها کسالت به دنبال آن است هوایی تازه کند و به جایگاه واقعی اش رهنمون شود.همین و تمام.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام