کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 17 تیر 1399   Tuesday 7 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: سیاسی

- دولت آقای روحانی اگر بخواهد موفقیت‌های بزرگتر درمذاکرات به دست آورد باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری و خطوط قرمز مورد تایید ایشان کاملا عمل کند
سیاست‌های برنامه ششم توسعه به پایان رسید، این سیاست‌ها تقدیم مقام معظم رهبری خواهد شد
- ما به شدت نیازمند آرامش و همکاری در کشور هستیم، یعنی آرامش در جامعه و همکاری جناحهای سیاسی با دولتمردان
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دولت آقای روحانی اگر بخواهد موفقیت‌های بزرگتر درمذاکرات به دست آورد باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری و خطوط قرمز مورد تایید ایشان کاملا عمل کند.محسن رضایی در نشستی خبری با اشاره به اینکه در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی سیاست‌های برنامه‌ی ششم توسعه را به پایان رساندیم توضیح داد: این سیاست‌ها تقدیم مقام معظم رهبری خواهد شد البته ما نظر مشورتی مجمع را تقدیم رهبری خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه پس از اصلاحات مقام معظم رهبری در مجموعه سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به دولت و مجلس ابلاغ خواهد شد خاطر نشان کرد: برنامه ششم توسعه سومین گام به سوی چشم‌انداز ایران 1404 است و احکامش در مجلس تصویب خواهد شد و از ابتدای سال 95 اجرایی می‌شود.وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است اگردولتمردان ما رهنمودهای رهبری را به طور کامل عملی کنند موفقیت‌های بسیار بالاتری از آن چیزی که مد نظر بوده به دست آمده است گفت: ‌در دولت‌های گذشته اگر رهنمودهای رهبری عملی می‌شد شاید تحریم نمی‌شدیم، اما افراط و تفریط‌هایی صورت گرفت.
رضایی خاطر نشان کرد:‌امروز هم دولت آقای روحانی اگر بخواهد موفقیت‌های بزرگتر درمذاکرات به دست آورد باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری و خطوط قرمز مورد تایید ایشان کاملا عمل کند. البته منظورم این نیست که به این رهنمودها عمل نمی‌شود، ولی هر چه بیشتر و کاملتر عملی شود دستاوردهای بیشتری در مذاکرات با 1+5 خواهیم داشت و با سربلندی بیشتر از مذاکرات عبور خواهیم کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا امروز دیگر آمریکای 30 سال پیش و 15 سال زمان آقای بوش نیست خاطر نشان کرد:‌آمریکا امروز در منطقه دست به دامن عربستان، اسرائیل و در اروپا دست به دامن فرانسه و انگلیس شده است تا در منطقه خلاء بیرون رفتن آمریکا را از منطقه خاورمیانه پر کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه حمله به یمن منافع غرب و اسرائیل را تامین می‌کند تصریح کرد: آقای ملک سلمان خاندان خود را می‌خواهد با جنگ در آل سعود تثبیت کند. مشابه کاری که صدام انجام داد و جنگ عاملی برای تثبیت صدام حسین در عراق بود. بنابراین امروز حمله به یمن برای تثبیت خاندان سلمان در عربستان است که می‌خواهد سلطنت را در عربستان موروثی کند.
رضایی با بیان اینکه مردم باید بدانند که عربستان به بهانه جنگ به دنبال تسویه حساب شخصی است گفت: مردم باید بدانند بازار بزرگ تسلیحاتی برای غرب درست کردند تا میلیارد‌ها دلار سلاح در منطقه به فروش برسد و از طرف دیگر امنیت اسرائیل را تامین کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امسال از سالهای بسیار مهم در ابعاد داخلی و خارجی کشور است توضیح داد: از یک طرف مذاکرات ایران با قدرت‌های بین المللی را داریم که باید امسال به فینال برسد و نتیجه بگیریم و از طرف دیگر انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در پیش روست. همچنین در منطقه با نا امنی شدید مواجه هستیم که طی سالهای آینده ادامه دارد.وی تاکید کرد: ما به شدت نیازمند آرامش و همکاری در کشور هستیم. یعنی آرامش در جامعه و همکاری جناحهای سیاسی با دولتمردان. که این دو می‌تواند باعث عبور موفقیت آمیز کشور از شرایط پیش رو شود.به گزارش ایسنا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که بررسی سیاست‌های کلی انتخابات چقدر طول خواهد کشید تاکید کرد: فکر می‌کنم بیشتر از خرداد ماه طول نکشد و ما بتوانیم سیاست‌های کلی انتخابات را در خرداد ماه تحویل دهیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام