کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 13 اسفند 1399   Wednesday 3 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: سیاسی

سید حسن خمینی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر تهران در حرم امام خمینی که به مناسبت روز شوراها برگزار شد، با اشاره به یکی از جملات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مورد شوراها اظهار کرد: امام در جمله‌ای که همه فلسفه شوراها را می‌توان در آن یافت می‌گویند دولت نمی‌تواند همه جا را خودش تحت نظر بگیرد و وقتی کار به خود مردم محول شد، مردم در هر منطقه‌ای که هستند برای خودشان دلسوزترند و از احتیاجات خودشان بهتر اطلاع دارند که این سخنان نشان می‌دهد اساسا دولت نمی‌تواند کار همه بخش‌ها را تحت نظر بگیرد و البته این به معنای آن نیست که دولت‌ها قادر به انجام کارها نباشند بلکه بدان معناست که دولت‌ها باید کوچکتر باشند و لزومی ندارد در همه بخش‌ها تصدی گری کنند. به گزارش ایسنا، یادگار امام ادامه داد: یکی از دلایل این جمله امام که «مردم به حال خودشان دلسوزتر هستند»، این است که کسی که در مرکز نشسته است، نه درک دقیقی از مشکلات سایر بخش‌ها دارد و نه راه حل‌ها را بهتر از آنها می‌داند و حتی اگر بداند دلسوز تر نیست. سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه بنا به توصیه امام، شوراها باید دو اصل «دلسوزی» و «اطلاع» را به عنوان وظیفه و پیش فرض همه وظایف خود در نظر داشته باشند، اظهار کرد: شوراها قرار است در همه امور شهری جایگزین دولت شوند زیرا دلسوزتر و مطلع‌تر از دولت هستند. وی دلسوزی را در گرو ترجیح منافع شهری بر منافع شخصی، گروهی و حتی بر منافع یک گروه از مردم دانست و تصریح کرد: ممکن است کاری خوشایند یک جمع نباشد اما از باب دلسوزی باید آن را انجام دهیم. لذا دلسوزی یعنی مصلحت کلان جامعه و شهر را در همه کارها باید در نظر بگیرید. یادگار امام تاکید کرد: مسلّم است که ترجیح مصلحت شخصی در کارها خیانت است اما باید دقت کنیم که حتی مصلحت یک بخش را بر مصالح کلان ترجیح نداده و نگاه بخشی نداشته باشیم. یادگار امام با بیان اینکه عیب‌ها را واقعا باید ببینیم و به خاطر مصلحت کوچک‌تر، آنها را نادیده نگیریم بر استفاده از نگاه کارشناسی
در شناخت دردها و درمان آنها تاکید کرد و گفت: دلسوزی بدون نگاه تخصصی مشکلات مضاعفی برای جامعه ایجاد می‌کند. وی در پایان توصیه کرد که دولت‌ها باید حوزه کار مردم را هرچه بیشتر به خود آنها واگذار کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام