کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 فروردین 1400   Monday 12 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 فروردین 1395

صفحه خبر: اجتماعی

باید در زمینه بالا رفتن ایمنی خودروها اقدامات جدی انجام شود به طوری که هم اکنون ما شاهد هستیم خودرویی که با سرعت 80 کیلومتر در جاده واژگون می‌شود تمامی‌سرنشینان آن در صحنه کشته می‌شوند، ولی خودرو دیگری با سرعت بالاتر بعد از واژگونی هیچ آسیب جدی به سرنشینان آن وارد نمی‌شود و این یعنی ما نیاز جدی به بالا بردن ایمنی خودروها در کشور داریم.
فرمانده پلیس راه کشور واژگونی خودروها را بیشترین علت تلفات رانندگی در نوروز امسال ذکر کرد و گفت: 45 درصد از تلفات رانندگی در کشور را واژگونی تشکیل داده که خستگی و خواب آلودگی ، تخطی از سرعت مجاز و عدم توجه به جلو از جمله 3 عامل اصلی واژگونی خودروها را تشکیل می‌دهد.سرهنگ محمد حسین حمیدی در گفتگو با عصر ایران، بیان اینکه افزایش میزان جریمه‌ها در سال 95 می‌تواند در کاهش میزان تلفات حوادث رانندگی تاثیرگذار باشد ادامه داد: به دلیل اینکه موضوع افزایش میزان جرائم در نوروز دیر هنگام انجام شد، لذا نتوانست کاملا تاثیر گذار باشد ولی در ادامه قطعا بازدارندگی از انجام تخلف را خواهد داشت.وی در زمینه تعداد تلفات رانندگی در ایام نوروز نیز گفت: تا روز 13 فروردین ماه 350 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند هر چند طرح نوروزی پلیس تا 15 فروردین ماه در جاده‌ها ادامه دارد. وی در ادامه به لزوم بالا رفتن ایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: باید در زمینه بالا رفتن ایمنی خودروها اقدامات جدی انجام شود به طوری که هم اکنون ما شاهد هستیم خودرویی که با سرعت 80 کیلومتر در جاده واژگون می‌شود تمامی‌سرنشینان آن در صحنه کشته می‌شوند ولی خودرو دیگری با سرعت بالاتر بعد از واژگونی هیچ آسیب جدی به سرنشینان آن وارد نمی‌شود و این یعنی ما نیاز جدی به بالا بردن ایمنی خودروها در کشور داریم. سرهنگ حمیدی گفت: باید خودروهایی را تولید کنیم تا هنگام لغزنده بودن جاده‌ها در صورتی که واژگون شود سرنشینان آن آسیب جدی نبینند. وی ادامه داد: بارها اتفاق افتاده حتی راننده ای که با سرعت مجاز هم در حال رانندگی بوده به دلیل بارش باران و لغزنده بودن جاده نتوانسته خودرو را کنترل کرده و واژگون شده و متاسفانه در این واژگونی سرنشینان خودرو همگی جان خود را از دست داده اند.فرمانده پلیس راه کشور ادامه داد: تا کی پلیس باید فقط با حضور خود زمینه کاهش تلفات جاده‌ای را فراهم کند؟ باید اقدامات جدی هم زمینه بالا بردن ایمنی خودروها انجام شود که امیدواریم این موضوع با جدیت پیگیری شود.
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد
کاهش ۴ درصدی تصادفات نوروزی
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش ۴ درصدی تصادفات در نوروز امسال از افزایش ۷ درصدی توقیف خودروهای متخلفان خبر داد.به گزارش مهر، سردار تقی مهری گفت: برابر آخرین آمارها تا پایان روز جمعه، ۳۸۹ تن در ۲۹۴ فقره تصادف فوتی جاده ای نوروزی
سر صحنه کشته شدند.به گفته وی، ۱۴۷ راننده مقصر عامل مرگ و میر
این تعداد افراد در نوروز بوده‌اند.رئیس پلیس راهور ناجا در عین حال تاکید کرد: با همکاری خوب رانندگان قانونمند، تصادفات در نوروز امسال ۴ درصد کاهش داشته است. وی با بیان اینکه ۴۴ درصد تصادفات فوتی و جرحی نوروز از شکل واژگونی بوده است، افزود: آمارها نشان می‌دهد ترددها در نوروز امسال ۱۰ درصد افزایش داشته است.رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه برابر اعلام قبلی پلیس در نوروز امسال با تخلفات حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد کرده است، خاطرنشان کرد: توقیف خودرو متخلفان در نورزو امسال ۷ درصد افزایش داشته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام