کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 اسفند 1394

صفحه خبر: سیاسی

یوکیو آمانو، ‌مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام آژانس از تاسیس دفتر جدیدی تحت‌عنوان "راستی‌آزمایی پادمان‌های آژانس در ایران" در سازمان پادمان‌های آژانس در تاریخ اول مارس خبر داد. دربخشی
از گزارش آمانو آمده است: آژانس هیچ نشانه‌ای از انحراف از مواد هسته‌ای اعلام شده از فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز در ایران پیدا نکرده است. پروتکل الحاقی ایران به طور موقت از 16ژانویه 2016 اجرا شده است. هم شورای حکام و هم شورای امنیت از آژانس خواسته بودند تا راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران تحت برجام را سرپرستی کند و به شورای حکام و هم‌زمان به شورای امنیت گزارش دهد. اجرای برجام تازه آغاز شده است. ایران برای سال‌های آتی باید به تعهداتش تحت برجام عمل کند و آژانس باید اجرای آن را راستی‌آزمایی، نظارت و گزارش کند. یوکیا آمانو همچنین در جمع خبرنگاران گفت: دیگرهیچ محدودیتی برای شرکت کارشناسان ایران در نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی آژانس وجود ندارد. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: ایران باید تعهداتش را طبق برجام برای سال‌های آینده نیز انجام دهد. آمانو تاکید کرد که تا این لحظه با نقض برجام از سوی طرف مقابل مواجه نشده ایم. با این حال ما همچنان بر فعالیت های هسته ای ایران بعد از برجام نظارت خواهیم کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام