کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: ورزشی

آغاز ماراتن ۲۷۰ دقیقه‌ای برای معرفی قهرمان
فوتبال باشگاهی ایران وارد روزهای حساسی شده که ۹۰ دقیقه التهاب‌آور در هفته بیست و هشتم، آغاز ماراتن ۲۷۰ دقیقه‌ای برای قهرمانی، آسیایی شدن و یا بقا در لیگ است و دربی تبریز مهیج‌ترین بازی این هفته. به‌گزارش مهر، هفته بیست و هشتم از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های
کشور جمعه هفته جاری با انجام ۸ بازی و بطورهمزمان ازساعت 18پیگیری می‌شود، هفته‌ای که تنها سایپا با آرامش در خانه راه‌آهن به میدان می‌رود اما سایر تیم‌ها با اهداف مختلف از جمله قهرمان شدن در لیگ، رسیدن به سهمیه آسیا، نرفتن به بازی پلی‌‎آف لیگ برتر و یا سقوط نکردن برابر رقیبان خود قرار می‌گیرند.البته در این هفته تنها ممکن است تیم و تیم‌های سقوط کننده به دسته اول مشخص شود، آنهم اگر راه‌آهن و نفت مسجدسلیمان برابر حریفان ببازند و ملوان بندرانزلی و استقلال خوزستان مقابل رقیبان برنده شوند، این دو تیم وداع تلخی با لیگ برتر خواهند داشت. مشروح این دیدارها را در زیر می‌خوانید:
تراکتورسازی تبریز - گسترش فولاد تبریز
همیشه دربی‌ها حساس است اما وقتی یکسوی بردن آن طعم قهرمانی داشته و سوی دیگر آن فرار از سقوط، حساسیت‌های بازی، جذابیت‌های آن را بیشتر می‌کند. دربی تبریز که یکی از دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ بوده، از چنین خاصیتی برخوردار است؛ رقابتی که تساوی در آن به ضرر دو تیم بوده و شاید یکی را از قهرمانی دور کرده و دیگری را به دسته اول نزدیک‌تر کند.تراکتور برای نزدیک‌ شدن به جام قهرمانی، باید در این بازی پیروز شود و فراز کمالوند درحالی تیمش را برابر تیم سابق خود به میدان می‌فرستد که برای بقای تیمش باید تراکتور را ببرد، اتفاقی که ممکن است باعث گرفته شدن صدر از نماینده اول فوتبال تبریز شود. ضمن اینکه ادینهو هم برای قطعی‌تر کردن عنوان آقای گلی‌اش، به گلزنی در این بازی می‌اندیشد. پیروزی تراکتور اگر با شکست نفت و سپاهان همراه شود، این تیم تبریزی را به قهرمانی نزدیک‌تر خواهد کرد.
پدیده مشهد - نفت تهران
هرچند پدیده در رده نهم قرار گرفته اما هنوز بقایش در لیگ برتر قطعی نشده است، به همین دلیل در دیگر بازی حساس هفته، در خانه باید برابر نفت تهران امتیاز کامل بدست آورد، نتیجه‌ای که می‌تواند شاگردان منصوریان را از قهرمانی دورتر کند. البته تساوی در این بازی به سود پدیده و به ضرر نفت خواهد بود، تیمی که برای بازگشت به صدر و قهرمان شدن در این فصل، باید در این بازی و دو دیدار آینده پیروز شده و منتظر لغزش تراکتورسازی باشد.
استقلال خوزستان - سپاهان اصفهان
این بازی هم تقابل دو تیم، با دو هدف متفاوت است. آبی‌پوشان اهوازی برای فرار از سقوط به دسته اول باید در این بازی خانگی پیروز شوند زیرا تساوی یا شکست در این بازی، شاید باعث سقوط‌شان به مثلث قعرنشینان شود. البته بردن سپاهان که این روزها در شرایط خوبی قرار دارد، سخت است اما عبدالله ویسی که سال‌های در این تیم بازی و مربیگری کرده، می‌تواند به موفقیت این تیم اهوازی در این مهم کمک کند.میهمان این بازی که در آسیا حضور ندارد و استراحت بیشتری نسبت به دو تیم بالای جدول و مدعی قهرمانی انجام داده و می‌دهد، پس از ۳ پیروزی متوالی در هفته‌های گذشته، امیدوار است با افزایش تعداد این بردها به عدد ۴، شانس خود را برای کسب پنجمین قهرمانی در لیگ برتر افزایش دهد. قطعا این تیم اصفهانی می‌داند، از دست دادن امتیاز در این بازی، شاید با وداع این تیم از قهرمانی همراه شود، به همین دلیل برای رسیدن به برد، تمام تلاش خود را به کار می‌بندد.
ذوب‌آهن اصفهان - نفت مسجد سلیمان
کسب ۲۴ امتیاز از ۱۰ بازی گذشته که ماحصل ۷ پیروزی و ۳ تساوی است، خصوصا برد هفته قبل برابر فولاد در اهواز باعث شد ذوب‌آهن امروز به رده پنجم صعود کرده و مدعی قهرمانی و حتی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا شده است. این تیم برای اینکه شانس‌های خود خصوصا در رسیدن به آسیا را از دست ندهد، باید مسجدسلیمانی‌ها را در خانه شکست دهد اما نفتی‌ها در صورت شکست در این بازی و پیروزی شدن ملوان و استقلال اهواز، وداع زودهنگامی با لیگ برتر خواهند داشت، به همین دلیل نمی‌خواهند بازنده اصفهان را ترک کنند.
صبای قم - استقلال تهران
تقابل شاگردان مهدی تارتار که مربی پرسپولیس است، با تیم استقلال جذابیت‌های خاص خودش را دارد، خصوصا اینکه صبایی‌ها برای قطعی کردن بقای خود در لیگ برتر و حضور در لیگ پانزدهم، نیاز به پیروزی در این بازی دارند. البته آبی‌پوشان میهمان که در این روزها با انتقاد شدید هواداران خود روبرو شده‌اند، اگر در قم امتیازی از دست بدهند، شاید پس از وداع با قهرمانی در لیگ، از کسب سهمیه آسیا هم دورتر شوند، اتفاقی که تداوم حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال را مبهم‌تر خواهد کرد.
پرسپولیس تهران - پیکان تهران
گفتن این جمله که پرسپولیس اگر برابر پیکان ببازد، یکی از مدعیان سقوط خواهد شد، چندان ساده و قابل هضم نیست اما عملکرد ضعیف سرخپوشان در این فصل که با علی دایی آغاز شد، با حمید درخشان تداوم یافت و با برانکو ایوانکوویچ ادامه دارد، این تیم را در خطر سقوط به دسته اول یا رفتن به بازی پلی‌آف لیگ برتر، نزدیک‌تر کرده است.شاگردان برانکو که هفته پیش برد ۲ بر صفر مقابل سایپا را با دو اشتباه فردی به تساوی ۲ بر ۲ تبدیل کردند، اگر در این بازی پیروز شوند، حداقل بقای خود در لیگ برتر را قطعی می‌کنند و پیش از دیدار حساس با پاختاکور ازبکستان، از نظر روحی - روانی به شرایط بهتری دست پیدا می‌کنند اما تساوی یا شکست، تنها حواشی و بحران‌های این تیم را پیش از بازی سرنوشت‌ساز در لیگ قهرمانان آسیا بیشتر خواهد کرد. البته پیکانی‌ها هم که در ۱۵ هفته گذشته پیروز نشده که ۱۲ هفته آن با هدایت صمد مرفاوی بود، امیدوارند همانند ملوان که با بردن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی از بحران پیروز نشدن خارج شد، امیدوارند با کسب ۳ امتیاز این بازی در زمین سرخپوشان، از بحران خارج شده و به بقا در لیگ امیدوارتر شوند. شاگردان مرفاوی در صورت ناکامی در این بازی، شاید به لیگ دسته اول و یا بازی پلی‌آف لیگ برتر، نزدیک‌تر شوند، به همین دلیل هدف‌شان موفقیت در این بازی است.
راه‌آهن تهران - سایپا البرز
قعرنشین لیگ برتر در این هفته میزبان سایپا است تیمی که شانس رسیدن به آسیا را ندارد و خطر سقوط را هم احساس نمی‌کند و تنها برای حفظ جایگاهش در رده هفتم لیگ به میدان می‌آید. راه‌آهن برای بقا در لیگ برتر، نه تنها این بازی بلکه باید در دو بازی آینده هم پیروز شده و امیدوار به ناکامی دیگر تیم‌های پائین جدول باشد، تا فرصت حضور در لیگ پانزدهم را از دست ندهد. اگر در این هفته استقلال خوزستان و ملوان برنده باشند و این تیم به سایپا ببازد، خیلی زود با لیگ برتر وداع خواهد کرد.
ملوان بندرانزلی - فولاد خوزستان
فیروز کریمی با تیم ملوان روزهای خوبی را سپری کرد، روزهایی که با بردن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با ۳ پیروزی متوالی دیگر ادامه یافت تا این تیم پرطرفدار شمالی از قعر جدول فاصله گرفته و از مثلث قعرنشینان خارج شود اما این تیم در بازی‌های گذشته نتایج خوبی را کسب نکرد تا به رده دوازدهم سقوط کند. آنها در صورت ناکامی در خانه برابر فولاد و پیروزی استقلال خوزستان و پیکان برابر حریفان، بار دیگر به منطقه خطر باز می‌گردد اما بردن تیمی که هدایت آن برعهده مربی فصل پیش ملوان است، این تیم شمالی را به بقا امیدوارتر خواهد کرد.البته فولادی‌ها هم که پس از حذف از لیگ قهرمانان آسیا، هفته پیش در خانه برابر ذوب‌آهن باختند تا شانس قهرمانی‌شان در لیگ به حداقل برسد، برای اینکه این فرصت اندک و شانس رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده را از دست ندهند، نیاز به پیروزی مقابل ملوان دارند زیرا کسب هرنتیجه‌ای، آنها را ناامیدتر از قبل می‌کند.بازگشت دراگان اسکوچیچ به انزلی، اولین مربی خارجی تاریخ ملوان که فصل پیش نتایج بسیار خوبی را با این تیم بدست آورد، هم یک اتفاق جالب و ویژه در این بازی مهم محسوب می‌شود و باید دید این مربی باعث سقوط ملوان خواهد شد یا بقای آن.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام