کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 بهمن 1399   Wednesday 20 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که شهید مطهری برای آینده امت اسلامی و مردم ایران تلاشگر بود، گفت: وی از مبارزین و انقلابیون واقعی بود و از کسانی نبود که دلشان می خواهد از انقلاب کیسه ای برای خود پر کنند.
علی لاریجانی افزود: این شهید اهل این حرف ها نبود بلکه اهل زحمت کشیدن و خود را فدا کردن برای انقلاب بود. شهید مرتضی مطهری اهل فداکردن خود برای انقلاب بود و در راه انقلاب نیز به شهادت رسید.
وی ادامه داد: این شهید بزرگوار در ابتدای نهضت انقلاب و امام (ره) یکی از سرداران امام(ره) بود و به تولید فکر می پرداخت.
رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری تلاش های شهید مطهری در سال های پیش از انقلاب و پس از انقلاب گفت: شهید مطهری در کوران سال های منتج به انقلاب از افراد سامانده بود و دلسوز ملت محسوب می شد. لاریجانی تصریح کرد: شهید مطهری بنا بر همین دلسوزی با رژیم شاه به مبارزه می پرداخت و همچنین نسبت به سرنوشت کل بشریت و مسلمانان دغدغه داشت.
وی در ادامه به توفیقات شهید مطهری در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار در سه عرصه حیات فردی، زندگی خانوادگی و عرصه اجتماعی و سیاسی توفیقات بسیاری را به دست آورد که کمتر شخصیتی در هر سه حوزه با هم به موفقیت می رسد.
داماد شهید مطهری در تبیین موفقیت های این شهید در حوزه فردی یادآور شد: ایشان در زمینه تتبعات و تلاش در آثار فاخر یک فرد استثنایی بود و زندگی وی با فرهنگ و علم توامان بود. لاریجانی افزود: شهید مطهری از نظر اخلاقی در زندگی فردی بسیار تلاشگر بود و در حیات معنوی بسیار اهتمام داشت. وی با بیان این که این شهید دارای روحیه ای معنوی بود، اظهارداشت: برای روح و نفس نیز باید تمرین در نظر گرفته و کار انجام شود که شهید مطهری یکی از افرادی بود که برنامه ریزی و کار زیادی در زندگی معنوی انجام داد؛ این شهید بزرگوار اهل سیر و سلوک بود و چند دهه به لحاظ معنوی بر روی خود کار کرده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام