کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 تیر 1399   Tuesday 14 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: سیاسی

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: در دستگاه‌های اجرایی به دو دلیل عشق و علاقه‌ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد. دسته اول خود مفسدان اقتصادی هستند و دسته دوم عافیت طلبانی هستند که از ترس از دادن موقعیت شغلی با مفسدان اقتصادی همراهی می‌کنند.عزت‌الله یوسفیان ملا گفت: دو دسته مفاسد اقتصادی کشور را به وجود آورده‌اند؛ دسته اول که خودشان فاسدند و اگر بازرسی‌ها آغاز شود دیر یا زود نوبت خودشان هم می‌رسد و دسته دوم که عافیت‌طلبان هستند. این دسته که از معاونت وزیر، مدیران میانی و مدیران کل دستگاه‌ها هستند به این خیال که منصب و موقعیت‌شان را از دست ندهند دنبال درگیر نشدن با متخلفان و مفسدان دستگاه‌های متبوعشان نیستند. نماینده مردم آمل دسته دوم را بدتر از مفسدان اقتصادی دانست و افزود: مفسدان اقتصادی دستگاه‌ها ثروت اندوزی می‌کنند، ولی عافیت طلبان همان دستگاه از ترس از دست رفتن موقعیت شغلی و پست‌های سازمانی و مزایای ناشی از این محل با مفسدان اقتصادی همراه می‌کنند. وی فضای اقتصادی و اداری کشور را آماده مبارزه با مفسدان اقتصادی ندانست و افزود: ‌مدیران عالی کشور در مبارزه با مفاسد، خوب حرف می‌زنند اما خوب عمل نمی‌کنند. متاسفانه با گذشت سه سال از تصویب قانون ارتقاء سلامت اداری هنوز حتی یک ماده از این قانون اجرا نشده است و به نظر می‌رسد که قرار نیست این قانون اجرایی شود.به گزارش ایسنا به گفته‌ وی، چاره کار برای مهار مفسدان اقتصادی همراهی، همدلی و همفکری روسای قوا برای اجرای قانون ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با مفسدان اقتصادی است. وی در پیشنهادی خواستار ارزیابی عملکرد اعضا و کارکنان و دست‌اندرکاران ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شد و افزود: با ارزیابی از عملکرد
عوامل گرداننده‌ ستاد و کنار گذاشتن افراد فاسد و عافیت طلب، نیروهایی به عضویت این ستاد درآیند که پایه کار هستند و خود نیز پاکدستند. در این صورت می‌توان شاهد مبارزه اجرایی با مفسدان اقتصادی بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام