کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 آبان 1399   Sunday 25 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 بهمن 1394

صفحه خبر: اجتماعی

| محمد جواد حق شناس| عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی
صحبت‌های یک مقام مسئول صدا و سیما در توجیه نشان ندادن تصویرو سخنرانی حسن روحانی از طریق تلویزیون را شاید بتوان یکی از محیر العقولترین اظهاراتی دانست که می‌شد برای توضیح این عمل نشان داد. این مقام مسئول می‌گوید چون حسن روحانی کاندیدای خبرگان است پس باید کمتر به پخش او از صداو سیما پرداخت!
از قرار معلوم دوستان فراموش کرده اند که صداو سیما همواره در حال پخش نمازهای جمعه در استان‌های مختلف است و اکثر ائمه جمعه نیز، نامزدهای مجلس خبرگان هستند. پس حال چه شده که نشان دادن امامان جمعه در روزهای انتخابات از طریق تلویزیون، ایرادی ندارد اما نمایش و انعکاس سخنان رییس جمهور کشور به بهانه کاندیدای خبرگان بودنش ! دچار ممیزی شده است ؟!
ای کاش صدا و سیما با چنین توضیحات عجیبی به خرد جمعی و مردم مخاطبش بی‌احترامی نمی‌کرد.
حرفهای یکی از مدیران این سازمان به همین جا ختم نمی شود چرا که او در بخشی دیگر، حضور حسن روحانی در برنامه‌های حزبی را یکی از دلایل این نوع برخورد صداو سیما با رییس جمهور کشور دانسته است.
باید از مسئولین پرسید که از چه زمان برگزاری همایشی که مربوط به معاونت امور زنان ریاست جمهوری بود، حزبی شده است؟ واقعا جای شگفتی است که صداو سیما، یک نهاد و معاونت رسمی را که برگزار کننده یک همایش است حزب تلقی می‌کند.
اگر بنا به این رویه باشد، تریبونهای نمازجمعه را هم باید یک حزب خاص تلقی کنیم. زیرا در بسیاری از موارد افراد یک جناح هستند که به عنوان سخنرانان پیش از خطبه اظهارنظر می‌کنند. حتی درباره مراسم مربوط به مداحان هم که از تلویزیون نشان داده می‌شود این تردید وجود دارد، چرا که عمده مداحان نیز متعلق به یک جناح مشخص‌اند. پس با چنین طرز تلقی ای، در روزهای انتخابات، صداوسیما نباید نمازجمعه‌ها و هیئت‌های مذهبی راهم نمایش دهد.
مثال آشکار خطاهای رسانه ملی را می‌توان در اتفاقی که برای برنامه 90 و مصاحبه با ظریف رخ داد، دید. آن جریان، نماد بارز این موضوع بود که صداو سیما نمی تواند حتی در مورد تصمیمات داخلی سازمان خودش مدیریت صحیح کند. این بدترین شیوه مدیریت یک مجموعه است که کسی یک ساعت و نیم با وزیر خارجه ایران صحبت و برنامه‌ای ضبط کند اما بعدا اجازه پخش به آن داده نشود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام