کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 آبان 1399   Thursday 22 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 بهمن 1394

صفحه خبر: اجتماعی

دکتر محسن قمی، معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا که در محل دبیرخانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد گفت: همانگونه که جایزه صلح نوبل و جوایز
بین المللی داریم، هرسال باید یک جایزه بین المللی ایثار و مقاومت ایجاد شود
و کسانی که در این مسیر خدمت کرده‌اند مورد تقدیر قرار گیرند. وی افزود: گمشده امروز انسانها اخلاق و معنویت است و باید با بهره گیری از ابزار هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کارهای تاثیرگذاری انجام شود و بهترین افراد برای انجام این مهم فرزندان شهدا هستند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز خشنودی از تشکیل شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت گفت: این شورا گمشده‌ای بود که با تاسیسش نوید امید بخشی در ترویج فرهنگ اصیل اسلامی ایجاد کرد. عضو هیئت نظارت و ارزیابی فرهنگی و علمی کشور با تشکر از ریاست جمهور، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی و حجت الاسلام سید مهدی فقیهی در راه اندازی ، فعالیت مستمر و علمی در دبیرخانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت افزود: این مهم ریشه در عمق فرهنگ اسلامی و دینی ما دارد. دکتر محسن قمی، خطاب به فرزندان شهدا گفت: اگر از ارزش‌ها سوء استفاده شود ، استفاده بیش از حد از ارزش‌ها شود و صاحبان و متولیان ایثار و شهادت به ارزش‌ها پایبند نباشند باعث نخ نما شدن ارزش‌ها در جامعه و ارزش گریزی می‌شود که فرزندان معزز شهدا باید با خودسازی و اعتقاد قلبی به راه پر افتخار شهیدان ، ادامه دهنده و ترویج کننده راه آنان باشند. دکتر محسن قمی با اشاره به تجربه کشورهایی چون افغانستان و بوسنی هرزگوین گفت: نخبگان این کشورها در تداوم فرهنگ مقاومت اقدامی نکردند و متاسفانه اهداف شهدا در این کشورها پیگیری نشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام