کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 بهمن 1394

صفحه خبر: سیاسی

| احمد شیرزاد |اخیرا صحبت‌هایی به نقل از احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه اصولگرایان در انتخابات شکست ‌خواهند خورد منتشر شده است. اینکه او درباره لیست اصولگرایان گفته تنها 7 یا 8 نفر از آنان به مجلس راه می‌یابند و حتی از کاندیداهای درجه 2 و 3 اصلاح‌طلبان شکست خواهند خورد.
اگر این صحبت های نقل شده از او را موثق بدانیم ، معنی آن این است که به نظر نمی‌رسد احمدی‌نژاد اکنون چندان متعهد به اصولگرایان باشد.
درحال حاضر احمدی‌نژاد با توجه به اینکه دیگر سمتی ندارد خود را آزاد احساس می‌کند و در این مورد خاص پیش‌بینی صحیحی هم انجام داده است. از طرفی اوو اصولگرایان در این سه سال اخیر با هم تعارض‌هایی داشتند و اگرواقعا چنین صحبت هایی از سوی وی مطرح شده باشد، از باب تحقیر اصولگرایان است .
البته مطمئنا این حرفها را نمی‌توان در قالب ارادت او به اصلاح طلبان جای داد درواقع احمدی نژاد می خواهد شکست پذیری اصولگرایان را به رخ آنها بکشد.
حال ممکن است بپرسید چگونه احمدی نژاد خطاب به لیست اصولگرایانی که شماری از افراد آن در جبهه پایداری یا جبهه یکتا که موسوم به طرفداران او هستند ، چنین حرف هایی زده است .
حقیقت این است که به نظر می‌آید ارتباط سیاسی احمدی‌نژاد با جبهه یکتا و پایداری قطع است البته این به معنای آن نیست که اعضای این دو جبهه با احمدی‌نژاد دیداری نداشته باشند .
جبهه یکتا ، که متشکل از یکسری مسئولان و وزرای احمدی‌نژاد است تلاش دارد با همان آوازه و نامی که از دولت نهم و دهم گرفته اند وارد مجلس شود هرچند هم اکنون ارتباطی با احمدی نژاد ندارند.
از طرفی درباره جبهه پایداری هم باید گفت که نمی‌توان آنها را احمدی‌نژادی معرفی کرد. جبهه پایداری متشکل از افراد خاصی است که در مقطعی از احمدی‌نژاد حمایت می‌کردندو او را در برخی امور به جلو می انداختند و بعد هم دیگر آن حمایت ها را نداشتند . بنابراین اینکه می‌بینیم در لیست 30 نفره اصولگرایان ،جبهه پایداری و جبهه یکتا حضور دارند به معنای آن نیست که این لیست متشکل از احمدی نژادی ها ست.
احمدی‌نژاد دیگر نباید به عنوان یک عنصر برنامه‌ریز سیاسی دیده شود.
پیش از ریاست جمهوری سال 84 هم او نقش یک برنامه‌ریز را نداشت و در آن سال نیز دستهای دیگری بود که او رابرای ریاست جمهوری جلو انداخت. پس صحبت‌های اخیر منتسب به وی درباره لیست اصولگرایان را هم نباید بر مبنای یک خط یا هدف دقیق بدانیم در واقع او درحال حاضر تنهاست و نسبت به اصولگرایان نیز روابط سابق خودش را نداردو همین باعث شده تا حقایق را در باره انتخابات مجلس دهم بازگو کند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام