کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 بهمن 1394

صفحه خبر: صفحه آخر

| محمد ماکویی|-اگر با دستمایه‌ای در محدوده بیست میلیون تومان می‌خواهید وسیله نقلیه‌ای شخصی برای خود و اهل و عیال تدارک ببینید، بدانید و آگاه باشید که با دست نگه داشتن چیز زیادی را از دست نخواهید داد!
پس انداز کردن بیست میلیون تومان در بانک در هر سال چیزی در حدود 4 میلیون تومان و در هر ماه سیصد و اندی هزار تومان را عاید شمای سپرده گذار خواهد نمود! البته این مقدار با افزایش طول مدت سپرده گذاری می‌تواند بیشتر از این هم بشود!
چنانچه شما به شدت اهل میهمانی باشید و در ضمن از آن‌هایی باشید که بیش از مهمان‌پذیر‌بودن دوستدار آن باشید که ازتان به نحو احسن پذیرایی گردد، می‌توانید پیه هفته‌ای یک بار رفتن به میهمانی را بر تن خود و همسر و فرزندان بمالید!
در این صورت و دست بالا(البته نه خیلی بالا) هفته‌ای یک بار جهت رفت و برگشت از میهمانی از تاکسی تلفنی استفاده خواهید کرد لذا با حسابی سر انگشتی مجبورید حدود دویست‌هزار تومان یا کمی کمتر و بیشتر از دستاورد ماهانه سپرده تان را در اختیار رانندگان محترم تاکسی تلفنی قرار دهید! با این حساب باز هم صد و ‌اندی
هزار تومان در ماه خواهید داشت که دست‌کم به اندازه یارانه ماهانه دو نفر و یا دو برج یارانه هرکس "ارزش" و "قیمت" دارد!
ذکر این نکته بجاست که این اتفاقات در شرایطی می‌افتد که از گفتن "خودمان می‌رویم" بیش از "لطف می‌کنید!" خوشتان بیاید و در محافل خودمانی هم به این نتیجه برسید که هزینه بی ماشینی شما را که نباید دیگران متقبل شوند!بگذریم از اینکه آدم‌های زیادی هستند که چون با لباس راحت و اسپرت عازم میهمانی می‌شوند و خیلی هم دیر وقت از میزبان خداحافظی نمی‌کنند، می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، بخشی از دویست هزار تومان پولی که در ماه بابت تاکسی تلفنی کنار می‌گذارند را به دیگر زخم‌های زندگیشان بزنند!
اشتباه نکنید!هزینه‌های ایاب و ذهاب روزانه را هم به حساب آورده ایم اما بیشتر احتمال داده ایم که این هزینه‌ها حسابی با خرج ماشین در برود!
قطعا حساب و کتاب‌های اینچنینی برای همه افراد مصداق ندارد و اشخاص زیادی هستند که به علت دوری مسیر ماشین خور نبودن جاهایی که می‌روند و ناراحتی‌هایی که در اثر استفاده از وسایط نقلیه عمومی ناایمن و شلوغ برایشان به ارمغان آورده می‌شود! دارا بودن وسایل نقلیه شخصی را کاملا به صرفه می‌بینند!
اما نکته مهم اینجاست که در کمتر خانواده‌ای شاهد حساب و کتاب‌هایی اینچنینی هستیم و صرفه داشتن و نداشتن اتومبیل به بحث و تبادل‌نظر گذاشته می‌شود زیرا به مجرد انجام این "مهم" تمامی اعضای خانواده یاد عبارت معروف و متداول دوست و آشنا و فک و فامیل و در و همسایه که "در این دوره و زمانه چه کسی ماشین شخصی ندارد که تو می‌خواهی دومیش باشی!" می‌افتند و ترجیح می‌دهند جهت رسوا نشدن و همرنگ جماعت گردیدن "سوار خر شیطان" شدن را هم به دیگر لذایذ زندگی "بهروز" و "مدرن" خود و اهل و عیال بیفزایند!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام