کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 08 مهر 1399   Tuesday 29 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اسفند 1393

صفحه خبر: فرهنگی

بالا رفتن هزینه سینما، مشکلی است که به اقتصاد بازمی‌گردد و از مقوله سینما خارج است. همچنین شرایط اقتصادی و بالا رفتن قیمت تمام‌شده ساخت فیلم، روی کیفیت آنها تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود تهیه‌کنندگان به سختی بتوانند سراغ سوژه‌هایی بروند که مردم را سر ذوق می‌آورند. با این حال در دوره‌ مدیریت حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی اتفاقات نسبتا خوبی رخ داده است. به گزارش هنرآنلاین، طرح‌های مختلف برای درصدی تخفیف روی بلیت‌های سینما، و نیز طرح اکران یک روز رایگان برای فیلم‌ها بدون بلیت سینما‌ها، به نوعی آشتی میان مخاطبان و سالن‌های خالی شد. البته مناسبت‌های مختلف هم گاهی باعث می‌شود تا بهانه‌ای برای کاهش رقم بلیت سالن‌های سینما بوجود بیاید، اما اینکه هر ساله با افزایش تورم و غیره، بلیت سینما‌ها هم گران می‌شود، موضوعی است که ممکن است باعث شود مردم به سینما نروند و دوباره با صحنه خالی سالن‌ها مواجه شویم.همین چند ماه گذشته بود که امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون درباره افزایش قیمت بلیت سینما‌ها گفت: کسانیکه به سینما می‌روند قشر متوسط جامعه ما هستند به همین دلیل با این بلیت‌های گران و هزینه‌های سرسام‌آور حتی این طبقه هم نمی‌توانند به سینما بروند و درنتیجه سینما‌ها خالی می‌مانند. متاسفانه شرایط سینما رفتن برای مخاطبان بسیار سخت شده است تا آنجا که امروز مخاطب ترجیح می‌دهد منتظر بماند CD فیلم‌ها وارد شبکه نمایش خانگی شود تا با خیال راحت در منزل به تماشای فیلم بنشینند و بدین ترتیب است که سینماهای کشور خالی می‌ماند. این بازیگر سینما ادامه داد: قطعا فیلمنامه‌ها و فیلم‌ها باید جذاب باشند که مردم از دیدن فیلم‌ها لذت ببرند. مسئله بعدی هم کاهش قیمت بلیت سینما‌ها است که باز هم می‌تواند این هنر سینما را که به نوعی تفریح هم برای مردم محسوب می‌شود، به روزهای رونق بیندازد. اکنون این پرسش مطرح است که آیا مردم با افزایش قیمت بلیت، باز هم سینما را به عنوان یک تفریح انتخاب خواهند کرد یا خیر؟ غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش روز دوشنبه درباره افزایش قیمت بلیت سینما‌ها گفت: از اول فروردین آینده، قیمت بلیت سینماهای مدرن در روزهای پنجشنبه و جمعه؛ ۸ هزار تومان، شنبه تا چهارشنبه ۷ هزار تومان و بلیت نیم بها ۴ هزار تومان می‌شود، قیمت بلیت سینماهای ممتاز نیز روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، شنبه تا چهارشنبه ۶ هزار تومان و نیم بها ۳ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود. به گفته وی ، قیمت بلیت سینماهای درجه یک، روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، شنبه تا چهارشنبه ۵ هزار تومان و نیم بها ۳ هزار تومان می‌شود. همچنان که قیمت بلیت سینماهای درجه ۲ در
روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۴ هزار تومان، شنبه تا چهارشنبه ۳ هزار تومان و نیم بها ۲ هزار تومان خواهد شد. این قیمت‌ها با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و قیمت بلیت‌ها همچنان روزهای سه‌شنبه نیم بها خواهد بود. البته فرجی دربخشی از صحبت‌های خود درباره فروش فیلم‌ها در سال گذشته بیان کرد: امسال ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش بهاء در تهران و شهرهای دیگر را داشتیم و پنج سالن پردیس آزادی، کوروش، هویزه مشهد، پردیس‌های ملت و زندگی پرفروش‌ترین مجموعه‌های سینمایی امسال بودند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام