کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 15 آذر 1399   Saturday 5 December 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اردیبهشت 1394

صفحه خبر: بین الملل

ماشاءالله شمس‌الواعظین روزنامه‌نگار - حسین قندی را نخستین بار در تیرماه 1358 در دفتر هفته نامه کیهان هوایی دیدم. جوانی پرشور پر انرژی و کم توقع. حسین قندی پله‌های ترقی روزنامه‌نگاری را بی سروصدا طی کرد و به سطحی دست یافت که برای روزنامه نگاری میهن حرف های زیادی برای نسل بعد از خود داشت. روابط من وقندی در کیهان در کنار دیگر همکاران به گونه ای غیرمتعارف ادامه پیدا کرد.
غیر متعارف از آنرو که کمتر کسی از مسئولان دوره‌های متعاقب کیهان قدرش را وقدر دیگر حرفه‌ای های مطبوعات را می دانستند و من اما در موقعیت سردبیر کیهان بیش از پیش به این قشر فروتن و باسواد نزدیک بودم و به موقعیتم به چشم فرصتی برای آموختن از نسل قندی می‌نگریستم؛ مهدی فرقانی، فریدون صدیقی، محمد دهقانی، راواتشاد کوروس بابایی، ظهیر مالکی، علیرضا موسوی، رضا قوی‌فکر، منصور سعدی، مسعود شهامی پور و آرزویم این بود که روزی روزگاری روزنامه ای داشته باشم تا از این شخصیت‌های برجسته و حرفه‌ای‌های مکتب کیهان به گونه ای شایسته استفاده شود تا در فضایی آزاد توانایی‌های روزنامه نگاری ایران به عرصه های عمومی کشیده شود.
سال 1376 وپیروزی اصلاخات در انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد و وزیدن نسیم بهاری بر مطبوعات ایران فرصتی استثنایی وظاهرا غیر قابل تکراری بود که به ولادت روزنامه جامعه انجامید.درست در همین فرصت بود که آرزویم را عملی کردم وتیمی از حرفه ای های روزنامه‌نگاری ایران گردهم آوردم.حسین قندی بی درنگ به دعوتم پاسخ مثبت داد ومسئولیت مدیریت تحریریه جامعه را به عهده گرفت که تا زمان توقیف جامعه در این سمت باقی ماند واز خود یادگارهای فراوانی در شکل تربیت نسل جدید روزنامه نگاران
بر جای گذاشت،به گونه ای که کمتر روزنامه نگاری از میان نسل جدید می‌توان یافت که از حسین قندی نیاموخته باشد.
بی تردید مرگ زودهنگام حسین قندی ضایعه جبران ناپذیری در حوزه روزنامه نگاری مدرن ایران محسوب می شود.
من به سهم خود والبته از طرف همه همکارانم از روزنامه جامعه تا.... ضایعه فقدان این روزنامه نگار فرهیخته را به روزنامه نگاران آزاد اندیش میهن وخانواده داغدار قندی وهمه وابستگان تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ مسئلت می‌کنم روح روانشاد قندی را درکنار ارواح پاکان ونیک صفتان بندگانش قرار دهد.
انالله واناالیه راجعون


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام