کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 دی 1399   Monday 18 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 دی 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۴

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه 6/2 دانشجویان کشور معتاد هستند، گفت: مخدر گل بیشترین ماده مصرفی دانشجویان است و در این زمینه ستاد مبارزه با مواد مخدر رضایت کامل از اقدامات پیشگیرانه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ندارد. علیرضا جزینی در گفتگو با خانه ‌ملت، در خصوص آمار اعتیاد در دانشگاه‌ها، گفت: اساسا مرجع اصلی اعلام آمار مصرف مواد مخدر برابر مصوبه ستاد کل مبارزه با مواد مخدر، ستاد مبارزه با مواد مخدر است، لذا نمی‌توان به آمار وزارتخانه‌ها استناد کرد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر
6/2 درصد از دانشجویان ورودی به دانشگاه‌ها مصرف‌کننده مواد مخدر هستند که طبق گزارش‌ها مصرف ماده مخدر گل بیشترین مخدر مصرفی دانشجویان است. وی افزود: افزایش مصرف مواد مخدر
محرک در میان دانشجویان به دلیل باورهای غلط در مصرف مخدرهاست، توصیه‌های اشتباه مبنی بر اینکه این مواد اعتیادآور نیست سبب افزایش مصرف شده اما مقدمه اعتیاد روانی به مصرف مواد محرک و روانگردان‌هاست ، لذا دانشجویان باید از مصرف این مواد به طور قطع خودداری کنند. جزینی درخصوص اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر برای جلوگیری از افزایش اعتیاد دانشجویان، گفت: ستاد استراتژی پیشگیرانه را دنبال می‌کند، بنابراین وظایفی را برای وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان که مرتبط با دانشجویان هستند مقرر کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام