کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 آبان 1400   Wednesday 27 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 آذر 1394

صفحه خبر: اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم نقطه به‌نقطه آبان ماه به ۱۰.۱ درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود
در آذر ماه تک رقمی شود. به گزارش مهر،ولی‌الله سیف یکی از مشکلات نظام بانکی را مطالبات غیرجاری اعلام کرد و گفت: افزایش مطالبات غیرجاری باعث قفل شدن منابع جاری بانک‌ها و کاهش قدرت تسهیلات‌دهی نظام بانکی می‌شود و در عین حال ترازنامه بانک‌ها را هم در معرض ریسک‌های بزرگ قرار می دهد. وی با اشاره به بحث بنگاه‌داری بانک‌ها، مدیریت ریسک و... افزود: یکی‌دیگر از مشکلات نظام بانکی فاصله نظام بانکی کشورمان با آخرین استانداردهای نظارتی در سطح بین‌المللی است.
سیف اصلاح نظام بانکی را از اولویت‌های پژوهشی در بانک مرکزی اعلام و بیان کرد: تحقق تورم تک رقمی پایدار دست یافتنی شده است و با پیگیری های مداوم بانک مرکزی برای کاهش نرخ تورم و حفظ ثبات بازار ارز در نیمه دوم سال، تورم نقطه ای، نزولی شد و به ۱۰.۱درصد در آبان امسال رسید و پیش‌بینی می شود که در آذر ماه تک رقمی شود. رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: تداوم حفظ تورم در سطوح تک رقمی و پایدارسازی نرخ تورم تک رقمی از اهداف بانک مرکزی است و بر این اساس یکی از الزامات بانک مرکزی محسوب می‌شود و لازم است که در اولویت های پژوهشی این بانک بگنجد. وی با بیان اینکه تامین مالی غیرتورمی تولید
در حال حاضر مدنظر بانک مرکزی است، تصریح کرد: بخش تولید هم اکنون در تنگنای مالی سختی به سر می برد. بنابراین هم سرمایه در گردش و هم تامین مالی میان‌مدت و بلندمدت باید در دستور کار باشد، اما ارتقاء تامین مالی مشروط به این است که دستاورد تورم مخدوش نشود. بر این اساس، باید بررسی های پژوهشی در این زمینه صورت گیرد. سیف با اشاره به اصلاح نظام ارزی و ثبات این بازار طی ۲ سال اخیر پس از نوساناتی که پشت سر گذاشته بود، خاطرنشان کرد:
هم اکنون مدیریت نظام ارزی با ۲ مساله یکسان‌سازی نرخ ارز و مدیریت نرخ ارز در راستای حفظ ثبات بازار ارز و جلوگیری از تلاطم در این بازار مواجه و نیازمند پژوهش است تا در حوزه ارزی به ثبات برسیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام