کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 12 اسفند 1399   Tuesday 2 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آذر 1394

صفحه خبر: زندگی

بـه طـــــــــور منظم برای ورزش بـــــــــه باشگاه می‌رویــــد و از طرفی مراقـــب خورد و خوراک خـــود هستید، اما زمانی که درآینه نگاه می‌کنید متوجه افتادگی پوست خود
می‌شــــوید. آب شدن
عضلات یعـــنی کاهش
قدرت بدنی و کـــیفیت
زندگی. اختلالی به نام سارکـــــوپنیا (Sarco Penia)
باعث کاهش تدریجی عضلات می‌شود. پس از 40سالگی هر سال
حجمی ‌از عضــــــله ازبین می‌رود که برخی عادت‌ها می‌تواند
این روند را سرعت ببخشد.
مصرف پروتئین را به تاخیر می‌اندازید
به گزارش سلامت نیوز، برای لحظه ای تصور کنید اگرمصالح ساختمان در روز آخر پروژه کاری به دست سازندگان آن برسد، تا چه اندازه کارشان به تعویق می‌افتد. وقتی شما برای صبحانه، کربوهیدرات‌هایی مانند نان تست یا برشتوک شیرین و برای شام، گوشت سرخ کرده مصرف می‌کنید، در واقع در لحظه آخر ماده کلیدی را برای عضله سازی به بدن عرضه می‌کنید!طی یک بررسی، محققان از گروهی از داوطلبان خواستند تا 90گرم پروتئین در روز را به دو طریق متفاوت مصرف کنند. هنگامی‌که هرکدام
30 گرم پروتئین دروعده صبحانه، ناهاروشام مصرف کردند با 25درصد
افزایش بیشتر سنتز پروتئین عضلانی مواجه شدند. این اولین گام برای بازسازی و ترمیم عضله جدید بود. اما در مرحله ای که داوطلبان 10گرم پروتئین در وعده صبحانه، 15گرم در وعده ناهار و 65گرم در وعده شام مصرف کردند، میزان عضله سازی و ترمیم آن چندان قابل توجه نبود. بنابراین سعی کنید دروعده صبحانه، ماست چکیده یا تخم مرغ را جایگزین بخشی از کربوهیدرات کنید تا دریافت پروتئین به طورمساوی طی روز تقسیم شود. طی30 تا 60 دقیقه پس از ورزش کردن، حداقل 10 تا 15گرم پروتئین مصرف کنید تا قدرت عضله سازی به حداکثر برسد.
میوه و سبزی مصرف نمی‌کنید
پروتئین به عنوان یک ریزمغذی عضله ساز به حساب می‌آید. اما مواد غذایی غنی از پروتئین مانند ماهی، گوشت و پنیر همراه با غلات تصفیه شده و نمک، در بدن اسید تولید می‌کند که به مرور زمان می‌تواند عضله را از بین ببرد. خوشبختانه طبیعت، درمانی دراختیارمان گذاشته است میوه و سبزی، پتاسیم و منیزیم این اسیدها را خنثی و از بافت عضلانی محافظت می‌کند. سعی کنید روزی حداقل 3 پیمانه سبزی و 2 پیمانه میوه مصرف کنید.
نوع ورزش را تغییر نمی‌دهید
تردیدی نیست که برای ساخت عضله، انجام ورزش ضروری است. اما اگر مدت‌هاست که مثلا همان وزنه 2.5کیلوگرمی‌را بلند می‌کنید، با افزایش سن دچار حالتی می‌شوید که بدن افت می‌کند. برای افزایش قدرت بدنی، باید ورزش و تمرینات خود را افزایش دهید و کمی‌آن را سنگین تر کنید. اگر ورزش مقاومتی را تازه شروع کرده اید، با تمرین با وزنه پاها، لگن، کمر، سینه، شکم، شانه و دست‌ها را تقویت کنید. از وزنه‌هایی استفاده کنید که می‌توانید 10 یا 12 بار آن را بلند کنید.
به خواب اهمیت نمی‌دهید
برای تقویت عضلات تنها کار کردن با وزنه کافی نیست. پس از کار با وزنه، بدن نیاز به استراحت دارد تا بتواند عضله را ترمیم کند و عضله جدید بسازد. عمده این بازسازی هنگام خواب رخ می‌دهد. محققان، روزی حداقل 7 ساعت خواب را توصیه می‌کنند. اما برخی افراد نیاز به خواب بیشتری دارند. چند ساعت قبل از خواب، تلویزیون را خاموش کنید و با خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی یا گرفتن دوش، برای خود آرامش ایجاد کنید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام