کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 25 مهر 1400   Sunday 17 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 خرداد 1400

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

در اغلب کشورهایی که انتخابات ریاست جمهوری صورت می‌گیرد، اکثر نامزدها در سخنرانی‌ها ومیتینگ‌های انتخاباتی ضمن بیان نظرات وبرنامه‌ها در مورد حل مشکلات وجبران کاستی‌ها و کمبود ها، قول‌هایی می‌دهند که به «وعده‌های انتخاباتی» معروف
هستند.
باتوجه به نقاط ضعف دولت‌های قبلی و کاستی‌های اقتصادی،اجتماعی وفرهنگی، این کاندیداها وعده‌هایی در راستای تحقق وجبران آنها به مردم می‌دهند. در اکثر کشورها از جمله وطن عزیز ما شنیدن این وعده‌ها وبه باد سپردن آنها تبدیل به یک مشرب نهادینه سیاسی شده و کسی هم از رای دهندگان
بعد از پایان فصل انتخابات از خود وکاندیداها نمی‌پرسند:«آن وعده‌ها چه شد و بر سر آنهمه قول وقرار چه آمد؟»
چراکه به خوبی می‌دانند که به محض پرسیدن اینگونه سوالات جواب خواهند شنید
که سوراخ شدن لایه ازون و گرم شدن زمین به خاطر استفاده از سوخت‌های فسیلی موجب خشکسالی و کمبود محصولات کشاورزی باعث ایجاد مشکلات موجود گردیده و کارشکنی طایفه از ما بهتران در کنار سوراخ شدن لایه ازون باعث ایجاد کمبود در زمینه‌های گوشت قرمز وسفید شده و باعث گرانی آنها گردیده است.انگار نه انگار که برخی از همین مسئولین محترم در دوران انتخابات قبلی چه وعده‌های رویایی به ما می‌دادند.
وعده‌هایی که شنونده را به جزایر قناری وهاوایی می‌برد و ساعتها در خلسه فرو می‌نشاند. حالا اگر بخواهیم از این عزیزان در مورد این وعده و وعید‌ها سوال کنیم قطعا خواهند فرمود:ما گفتیم شما چرا قبول کردید؟ درست هم می‌گویند؛عقل چیز خوبیست و چراغ راه انسان. به همین دلیل به نامزد‌های این دوره عرض می‌کنیم وعده‌ها وقول‌های این آقایان علاوه بر ضبط، صورت جلسه نیز خواهند شد. تا اگر زبانم لال به این وعده‌ها عمل نشد ویا به فراموشی سپرده شدند این اسناد و مدارک جهت یاد‌آوری در رسانه‌های مکتوب و مجازی منعکس شوند. پس لازم است این عزیزان کاملا مراقب حرف‌های خود باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام