کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 شهریور 1399   Saturday 19 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 آبان 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
درود بر شیر پاک مادر آقای حق شناس به خاطر مطلب، «برانکو و مربیان ایرانی»، کیف کردم، خصوصا آن جمله «زمان واردشدن به زمین فلان مربی»، بارها مشاهده کرده ام و عین واقعیت بود. آفرین.
...0918
در حالی‌که در اثر دزدی «ب. ز» و امثال او از بیت‌المال درصد بزرگی از مردم در فقر به سر می‌برند «ب ز» می‌گوید 2 میلیارد یورو برای من پول خرد است چرا آن چهار وزیر دولت که در سال 91 برای «ب ز» امکانات رانت به وجود آوردند پاسخگو نمی‌باشند؟
...0910
ثبت تخلفات میلیونی ترددجاده‌ای توسط دوربین‌های هوشمند مداربسته، امکان تخلفات عمدی رانندگی را به حداقل میزان می‌رساند. امیدواریم با افزایش صددرصدی این دوربین‌ها و برخورد قاطعانه با متخلفان،شاهدامنیت کامل راه‌های ارتباطی شهرها باشیم.
...0933
خدا پدرومادر روزنامه کیهان را بیامرزه حداقل یک میخ به نعل میزنه یکی به دیوار. روزنامه وطن‌امروز همه میخ هارو به نعل می‌زنه با چندتا میخه اضافه !!
…0915
انقلابیون یمن اگر می‌خواهند در این جنگ تحمیلی که آل یهود به راه انداخته اند پیروز شوند، باید مراکز حساس آنها مانند پالایشگاه‌ها و ریاض را با موشک‌های قوی و بالستیک بزنند و کمر این خدانشناسان را بشکنند وگرنه بازدن چهار تا برجک دیده‌بانی مرزی آل یهود رویش کم نمی‌شود.
…0912
ایران خودرو و سایپا در بحران قرار گرفته اند و مادامی‌که با مردم لجبازی می‌کنند و انعطاف ندارند و کیفیت را بالا و قیمت را پایین نمی‌آورند وضع از این بدتر هم خواهد شد و به فاجعه و ورشکستگی خواهد رسید.
...0912
حضرت امام محمدباقر (ع) می‌فرمایند: بنده گناه می‌کند و به سبب آن روزی از او گرفته می‌شود.
...0938
باعرض سلام. تقارن روز"دانش آموز"با یوم‌الله13آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و نیز سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، حاکی از این پیام و واقعیت است که تربیت دانش‌آموزی در نظام وزارت آموزش وپرورش ایران اسلامی همراه و در راستای تعالیم قرآن و عترت قرارگرفته است،
به‌طوری‌که انتظار بحق می‌رود افکار، اعمال و اهداف فارغ‌التحصیلان با خصایل انسانیت و تعبد و روحیات جهادی و انقلابی عجین شده باشد.
...0938
ضمن قدردانی از تصمیم و عمل دانشجویان خط‌امام و آقای اصغرزاده. با نظر آقای اصغرزاده موافق نیستم و تعجب کردم از جمله، «تاریخ نباید گروگان نگاه به آینده باشد! »اندیشه و عقل می‌گوید با نگاه به تاریخ برای آینده تصمیم بگیریم.
...0911
با شرکت گسترده در انتخابات نباید بگذاریم دلواپسان و اصولگرایان تندرو که در مجلس فعلی هیچ کار مثبتی برای مردم انجام ندادند فقط با 5درصد آراء یک شهر وارد مجلس شوند.
...0910
کاهش سن ابتلا به ایدز و اعتیاد در کشورحقیقتا جای نگرانی فراوان دارد، لذا از مسئولان و جامعه محترم پزشکی انتظار ویژه می‌رود هرچه سریع‌تر تمام عواملی را که باعث بروز دو معضل بزرگ فوق شده را شناسایی و با راهکارهای تخصصی سازنده آنها را ریشه‌کن کنند، تا نسل‌های جدید الگوپذیر و دنباله‌رو این راه‌های با سرانجام تیره بختی نروند.
...0938
سلام خدمت تمام کارکنان زحمتکش آن روزنامه. چرا پیام‌هایی که برای راهکار مردم و مسئولان است چاپ نمی‌کنید؟ اگر مردم درآمد ‌داشتند که خرید می‌کردند ولی با کدام پس انداز. شما قیمت‌های چهارسال قبل و قیمتهای امروز را هم چاپ کنید!
...0912
باسلام به آفتابیان عزیز. معدن.... یزد،حدود دوماه است که حقوق کارگران را پرداخت نکرده وقتی هم پرداخت صورت می‌گیرد مقداری از سر وته حقوق رو می‌زنند که دیگه چیزی باقی نمی‌ماند،این‌کار هرماه تکرار می‌شود.
...0913
جدیدا مسئولان وزارت نیرو بیل وکلنگ هاشون رو
برداشتند افتادند به جان جنگل‌های ابر و هیرکانی برای آبرسانی به شهرها.واقعا این کار درسته !؟
...0912
تداوم فشار دلواپسان جهت تضعیف دولت روحانی در تعویق اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها ادامه دارد. مردم به خصوص نام این 20 نماینده دلواپس را در تذکر اخیرشان به دولت در پای صندوق‌های رای فراموش نخواهند کرد.
...0910
1328- در صفحه اول روزنامه دوشنبه 4 آبان در تیتری از وزیر اطلاعات اشاره شده که گفته اجازه نمی‌دهیم عده‌ای تمرکز دولت را به هم بزنند که در صفحه 3 هم این تیتر تکرار شده است ولی در مطلبی که چاپ شده چیزی از این موضوع گفته نشده است. (5/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1247- جناب رئیس‌جمهور! فکری به حال بازنشستگان بکنید وگرنه چند میلیون نفر به تعداد فقرای جامعه افزوده خواهد شد. (5/8)
چرا هیچ کس فکر نمی‌کنه اگر طلافروشی‌ها سیستم ضد سرقت مسلحانه برای پیشگیری از سرقت در روز و سیستم ضد زورگیری برای پیشگیری از سرقت گاوصندوق‌ها در شب داشته باشند دیگه هیچ‌کس قاتل و هیچ‌کس مقتول یا هیچ‌کس سارق و هیچ کس مالباخته نمی‌شه. مگه ما نمی‌گیم مالت رو سفت نگه دار همسایت رو دزد نکن؟ چرا این مثال را برای ایراد تهمت به همسایه تصور می‌کنید؟ خیر، این مثال یعنی وقتی مالت رو سفت نگه داری همسایت مجبور می‌شه یه فکر دیگه به جز دزدی بکنه.
شریفی: اظهارات آقای نیلی یعنی چهار سال ریاست جمهوری آقای روحانی قادر به رفع مشکل نبوده که سال 97 را وعده می‌دهند.
آفتاب یزد:روند بهبود شرایط اقتصادی کشور از همان روز نخست ریاست جمهوری دکتر روحانی آغاز گردیده است و این روند تا طبیعی و پویا شدن اقتصاد کشور تداوم خواهد داشت.طبق پیش بینی آقای نیلی از اواسط سال 97 اقتصاد کشور به شرایط طبیعی می‌رسد، چراکه قرار نیست مشکلات اقتصادی یک شبه حل شود.کنترل تورم، ثبات نسبی اقتصادی، قابل پیش بینی بودن بازار و... از جمله دستاوردهای فعلی اقتصادی دولت تدبیر و امید است.
روسیه دارد در سوریه پیروز می‌شود که آمریکا به دست و پا زدن افتاده است؟
آفتاب یزد: مقاومت مردم سوریه و روحیه مقاومت است که آمریکا و آل سعود را به زانو درآورده است.
4 وزیر دولت که در جریان اقدامات دولت هستند، می‌گویند شرایط خوب نیست اما یک اقتصاددان می‌گوید نه شرایط خوب است. واقعاً خنده دار است.آقای مهدی تقوی دقت کن!
شما بهترین و کامل ترین تیترها را در صفحه اول دارید. دستتان درد نکند.
شیوا کشمیری: مدیریت محترم روزنامه آفتاب‌یزد. از مدیریت محترم آن مجموعه خواهشمندیم
با توجه به اینکه مدتی است مدارک جعلی خارجی به عناوین مختلف توسط افرادی در پوشش موسسات آموزشی به جوانان فروخته می‌شود تا جایی که انتشار اخبار خرید مدارک خارجی با پول در جامعه باعث واکنش‌هایی گردیده، خواهشمند است دستور فرمایید با ارائه مقاله‌ای نسبت به آگاه سازی جوانان نسبت به مدارکی که تحت عناوین خارجی آلمان و آمریکا بدون هیچ گونه امتحان و ارزیابی این کشورها، در داخل خود کشور توسط افراد سودجو چاپ و ارائه می‌شود و سایت تایید آن هم در داخل ایران اداره می‌شود، اقدامات لازم صورت گیرد. پیشاپیش از زحمات و اطلاع رسانی آن مدیریت محترم کمال تشکر را دارم.
عباس: آقای سردبیر خواهش می‌کنیم (حداقل حرف چند میلیون ایرانی است) با تیتر درشت بنویسید ملت می‌پرسند آقای زنجانی از کجا آوردی؟ تو که تازه از زندان آزاد شده بودی در ظرف دوسال چه کار می‌توانستی بکنی که هزاران میلیارد ثروت به دست بیاری؟ و با تــیــتـــر درشت اسامی کسانی را که از ایشان حمایت می‌کنند یا کردند و به ایشان این امتیازات را دادند بنویسید تا ملت بداند چه شده که به این روز افتادیم.
مهندس فلاح: موضوع البته خیلی بیشتر از اینهاست که در گزارش «رخنه احمدی‌نژادی‌ها در روابط‌عمومی‌های دولت!» نوشتید.
حسین: باید سعی شود همواره مطالب دارای محتوای واقعی و با نگاه جامع باشد. با هر ترازویی هم که وزن کنید وزن آقای جلیلی از آقای عارف که همه جوره مورد حمایت شماست بالاتر و محبوب تر است. اگر پایداری 4 میلیون رای داشت اصلاحات همان را هم نداشت که آقای عارف برای جلوگیری از آن از صحنه رقابت انصراف داد. ما این ها را فراموش نکرده ایم!
آفتاب یزد:ترازو انتخابات است نه اظهارات شما.ترازویی دیگر نیز در اسفندماه در پیش است.
سلمان: احمدی نژاد پاسخگوترین و کاریزماتیک‌ترین رئیس جمهور ایران بود.
آقای جلیلی به خاطر حضور قالیباف و ولایتی تعداد آراء اش افت کرد.
آفتاب یزد: اگرچه هر سه(قالیباف،ولایتی و جلیلی) در جناح راست یا اصولگرا تعریف می‌شوند اما سبد آراء شان متفاوت است. درحقیقت میزان آراء آقای جلیلی نشان‌دهنده وزن جبهه پایداری در جامعه است.
ارشاد: چرا نام موسسه ورشکسته شده را نمی‌گید چرا نصفه نیمه خبر می‌گید یا خبر را نگید یا درست اطلاع رسانی کنید، ملت نامحرم که نیستند.
آفتاب یزد: بانک مرکزی در این خصوص می‌بایست اطلاع رسانی جامع داشته باشد متاسفانه زمانی که کار از کار گذشت و اندک سرمایه مردم فنا شد آن موقع یادشان می‌آید سخن بگویند و به مردم اطلاع دهند چرا در موسسات غیرمجاز سرمایه‌گذاری نموده‌اید.
عادل: سلام. متشکر که به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنید. ما که پولمون در موسسه مجاز هست آیا موسسه مجاز قابل اطمینان هست یا نه. ما همه زندگی مون همین پول است.
آفتاب یزد:گزارش مورد اشاره عطف به موسسات غیر مجاز می باشد.طبعا موسساتی که قانونی می‌باشند تحت نظر بانک مرکزی هستند و فعلا مشکلی برای سپرده گذاران بنابر ادعای مسئولان ایجاد نمی‌شود.
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1833- درحالی صحبت از این می‌شود که 85 درصد از ازدواج‌های مجدد به شکست می‌انجامد که در کل باید گفت متاسفانه درصد کمی از مطلقین، ازدواج مجدد می‌کنند اما متاسفانه طبق این آمارها اگر صحت داشته باشد حدود 80 درصد از همین درصد کم هم دوباره کارشان به جدایی می‌کشد. (6/8)
1824- چگونه است سازمان‌هایی مثل شهرداری، تعزیرات، راهنمایی، اداره مالیاتی و... دائم هزینه‌ها و مالیات‌هایی از مردم می‌گیرند خصوصا که باعث فشار به مغازه‌داران می‌شود. (6/8)
1822- گاهی اوقات تصمیماتی گرفته می‌شود که گمان می‌رود احمدی‌نژاد برگشته. مسئولان محترم! اگر در منابع مالی کم آورده‌اید چرا شلوغی جاده چالوس را بهانه می‌کنید؟ وقتی هزینه کارت تردد 20هزار تومان باشد هر کسی که فکر سفر داشته باشد هر طور شده 20 هزار تومان را تهیه می‌کند بنابراین با این مبلغ کارت تردد به هیچ وجه تردد در جاده چالوس کاهش نمی‌یابد. پس بی‌جهت این 2 موضوع را به هم ربط ندهند. البته اگر هزینه کارت تردد را 200 هزار تومان تعیین می‌کردند می‌شد هدف از صدور کارت تردد را پذیرفت. (6/8)
1754- از شهسوار تماس می‌گیرم. مدیران روزنامه‌ها توجه داشته باشند درحال حاضر جوانان و میانسالان خودشان را با موبایل و اینترنت سرگرم می‌کنند. روزنامه‌ها را افراد سن بالا‌ می‌خوانند. متاسفانه حروف روزنامه‌ها آن قدر ریز چاپ می‌شود که آنها هم مجبورند از خرید روزنامه صرفنظر کنند. (6/8)
1347- من در انتخابات 92 شرکت نکردم، چون شخص محبوب من آقای هاشمی بودند اما با گذشت 2 سال از عمر این دولت حتما به رئیس‌جمهور محبوب فعلی دکتر روحانی رای می‌دهم. (6/8)
1042- آقای روحانی که هر روز می‌گوید تورم 13درصد شده است، مگر خودشان در این کشور زندگی نمی‌کنند، خرید نمی‌کنند؟ چه ارزانی شده که می‌گوید تورم سیزده درصد شده؟ تورم الان بالای 40درصد است. اگر تورم پایین آمده باید کالا‌ هم ارزان شده باشد. (6/8)
1039- از آقای روحانی گلایه‌ای دارم. دختر من برای کارآموزی لیسانس خود می‌خواست به اداره بانک صنعت و معدن برود بانکی که پدرش 30 سال آنجا زحمت کشیده اما اجازه ندادند برود. گفتند برگه‌های کارآموزی را امضا می‌کنیم اما دیگر نیایید. چرا دختر من نباید کارهایی یاد بگیرد و تجاربی‌ کسب کند.(6/8)
1014- روزنامه را شما هزار تومان گران کردید. شما از گرانی اجناس گلایه می‌کنید آن وقت خودتان که بدتر هستید. هفته قبل پیام دادم اما درج نکردید اهمیتی ندادید. من دیگر روزنامه شما را نمی‌خرم درحالی که مشتری شما از روز اول بودم. (6/8)
0930- خودروی ملی حداقل بسیاری از آنها از حداقل کیفیت برخوردار هستند چنان که واقعا باید گفت خودروی پیکان نسبت به خودروهای جدید ارجحیت دارد. (6/8)
0920- رئیس فرهنگستان و ادب فارسی که واژه حرام‌لقمه را این چنین تفسیر کند وای به حال عوام!(6/8)
0849- یارانه اینترنت و تلفن همراه و سرویس‌های اجتماعی متعدد روزافزون در فضای مجازی امنیت و ثبات و صمیمیت و روابط حسنه را از خانواده‌ها گرفتند و خانواده‌ها را در مسیر از هم‌گسیختگی و فروپاشی قراردادند. جایگاه و احترام والدین متزلزل شده و آمار طلاق روبه افزایش گذاشته. مسئولان و مصلحان باید در این موارد راهکار سازنده ارائه دهند. (6/8)
0846- علیرغم در اختیار داشتن انواع وسایل ارتباطی و خبررسانی تعدادی از نسل‌های جدید کشورمان به صورت نگران‌کننده‌ای در مسیر جهل و بی‌سوادی در حرکتند. برخی کودکان و نوجوانان در نوشتن صحیح چند جمله فارسی مشکل دارند و کمتر کودک و نوجوانی را می‌توان یافت که یک متن نامه یا روزنامه را بدون غلط املایی و دستوری بنویسد. رابطه این نسل با ادبیات غنی فارسی با هزار سال قدمت قطع شده است. به نظر مسئولان در این زمینه منفعل هستند. (6/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1432- یکی از آقایان گفته‌اند رسانه ملی نباید تریبون‌را در دست عناصر تندرو قرار دهد. واقعا این چه حرفی است؟(5/8)
2000- خیابان 32 جمشیدیه کوچه تهرانی در انتهای آن برج‌سازان برجی ساختند این کوچه شیب زیادی داشت. شهرداری منطقه مقداری از این خیابان را کندند ارتفاع آن را تقلیل دادند تا شیب آن کمتر شود. ولی کندند اما آسفالت نمی‌کنند. حالا‌ شهرداری منطقه یک می‌گوید برج سازان هزینه آسفالت را نمی‌دهند. ساکنین باید هزینه آسفالت را بدهند. واقعا جای تعجب است. (4/8)
2121- در جراید مورخ 23/4/94 خبری خواندم مبنی بر استعفای دسته جمعی 18 نفر از نمایندگان استان فارس در مجلس به خاطر اینکه وزارت کشور به دستورات آنها توجه ندارد و دارد شخصی را که مورد تائید آنها نیست به عنوان استاندار فارس معرفی می‌کند. عجب یعنی اینها نماینده و قانون‌گذار هستند که اهمیتی به تفکیک قوا در قانون اساسی نمی‌دهند. (4/8)
2122- برخی نمایندگان با رفتار خود نشان دادند اهمیتی به قانون اساسی و رای مردم نمی‌دهند و در مقابل جریان مردم ایستادند. (4/8)
2145- از گرگان تماس می‌گیرم. باید اصلاح طلبان در انتخابات اسفندماه به اجماع برسند. باید در لیست آنها افرادی چون ناطق نوری، علی لاریجانی و اصلاح‌طلبان باشد. باید مجلس از سلطه ‌افراطیون تندرو گرفته شود. (4/8)
2146- اگر در مجلس آینده اصلاح‌طلبان جای افراطیون را بگیرند با توجه به شرایط منطقه، آینده بهتری در پیش خواهیم داشت.(4/8)
2224- در جراید مورخ 6/7/94 مطلبی بود مبنی بر اینکه یک عضو اقتصادی مجلس در مورد کارخانه‌های خودروسازی گفته فراخوانی که باید بردبرد باشد. ایشان تلویحاً اعلام کردند مسئولان خودروسازی یواش یواش دارند از خواب بیدار می‌شوند و بهره‌وری در کارخانه‌ها پایین و فاجعه‌آور است و متوجه شدند کیفیت بد خودروها از عدم دقت کاری کارکنان می‌باشد و دارند آرام آرام نیروهای انسانی خود را بازبینی و آزمایش می‌کنند. امیدوارم که با تعقل و شجاعت کارشان را ادامه دهند. (5/8)
2156- افزایش سن بازنشستگی در برنامه ششم خبر خوبی است اما چرا سن؟ چرا زمان خدمت را از 30 سال به 35 سال افزایش نمی‌دهند. فعلاً سن بازنشستگی در تامین اجتماعی 65 سال است که رقم معقولی است اما زمان خدمت شاغلین کم است. برخی از افراد با سن 55 سال بازنشست می‌شوند، چون 30 سال خدمت آنها پر شده است. به اجبار بازنشسته می‌شوند درحالی که هنوز نیروی کار فراوانی دارند.(5/8)
2155- توفان و باران و سیل کشور را فرا گرفت باز هم کم‌کاری سازمان هواشناسی کشور را برای چندمین بار شاهد بودیم وقتی سازمان‌ها از افراد بی‌دانش در این حرفه استفاده می‌کند عاقبت آن هم همین بهره‌وری‌هاست. (5/8)
2134- حذف یارانه‌بگیران براساس چه مبنایی است؟ یک‌خانواده 4 نفره که کسی در آن کار نمی‌کند بازنشستگی و بیمه ندارند با داشتن یک دانش‌آموز و دانشجو چگونه می‌توانند این هزینه‌های سنگین را تحمل کنند؟ (5/8)
2117- قابل توجه وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر هاشمی! غصه‌های چرب و چلی علت سکته جوانان و تحصیلکرده‌های بیکار و ضعفا می‌باشد نه‌فقط غذای چرب. لطفا اصل قضیه را بیان بفرمایید نه فرع آن را. (5/8)
2050- چرا باید دستگاه‌های نظارتی در همه زمینه‌ها همیشه در جای خود بنشینند و منتظر گزارشات مردمی باشند. آیا نباید متولیان دستگاه‌های نظارتی، خودجوش به بازرسی و نظارت دقیق بر کالاها و اجناس مصرفی مردم که وظیفه آنها می‌باشد، بپردازند؟ از خرمآباد (5/8)
1904- برخی از کسانی که در فضای سبز مشغول هستند از آشنایی با اصول نگهداری فضای سبز و باغبانی بی‌خبرند، لذا از مسئولان فضای سبز خواهشمندیم نیروها را قبل یا در حین استخدام آموزش دهند تا به فضای سبز آسیبی وارد نشود. (5/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام