کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 فروردین 1400   Sunday 18 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 اسفند 1399

صفحه خبر: اقتصادی

آخرین تغییرات قیمت کالا و خدمات از این حکایت دارد که گروه‌های «میوه و خشکبار»، روغن و چربی‌ها و همچنین حمل و نقل بالاترین میزان افزایش قیمت را در بین کالاها و خوراکی‌ها به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایسنا، براساس آنچه که گزارش تورم بهمن‌ماه نشان داد هر سه شاخص با افزایش همراه بود؛ به طوری که تورم ماهانه به ۲.۵درصد، نقطه به نقطه ۴۸.۲ و سالانه به ۳۴.۲درصد رسیده بود.
بررسی تغییرات تورم در بین کالا و خدمات نشان می‌دهد که به طور میانگین قیمت خوراکی‌ها نسبت به پارسال ۶۷.۲ درصد افزایش دارد.
این در حالی است که بیشترین افزایش قیمت و هزینه برای مصرف خانوارها نسبت به بهمن‌ماه پارسال مربوط به روغن و چربی‌ها با ۹۹.۵درصد، میوه و خشکبار ۸۸.۲درصد و همچنین گروه شیر، پنیر و تخم‌مرغ با ۷۹درصد است.
در مقایسه با دی‌ماه نیز بیشترین افزایش قیمت مربوط به گروه قند و شکر و مربا با ۱۱.۷ درصد، همچنین سبزیجات ۹.۶، میوه و خشکبار ۶.۵ درصد است که در مجموع قیمت خوراکی‌ها در فاصله دی تا بهمن‌ماه به طور میانگین ۵.۳ درصد افزایش دارد.
در تورم سالانه می‌توان به افزایش ۶۵.۳درصدی تورم در حمل و نقل اشاره کرد که در این بخش عمده تغییرات مربوط به قیمت خودرو است که بالاترین تورم سالانه را نسبت به تمامی کالا و خدمات به خود اختصاص داده است.
میانگین تورم سالانه برای خوراکی‌ها در بهمن‌ماه به ۳۴.۷درصد رسیده است و گروه نان و غلات با ۴۵.۶درصد و میوه و خشکبار ۴۴.۵درصد بالاترین تورم را دارا هستند.
اما این‌که کمترین تورم مربوط به کدام گروه کالا یا خدمات است می‌توان به تورم منفی ۱.۵درصد در بخش ارتباطات و همچنین منفی ۶.۳درصد در گروه آب، برق و سوخت در بهمن‌ماه اشاره کرد.
از سوی دیگر کمترین تورم نقطه به نقطه و سالانه نیز به گروه آب، برق و سوخت با ۱۸.۸و ۹.۳درصد اختصاص داشته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام