کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اسفند 1393

صفحه خبر: سیاسی

متاسفانه کسانی دست به چنین اقدامی زده‌اند که ادعاهای دینی و انقلابی دارند، آقای مطهری به عنوان یک شهروند و نماینده مجلس حق اظهارنظر دارد و اصلاً زیبنده نظام اسلامی نیست که با فرزند شهید مطهری چنین برخوردی شود
اصلاح جامعه یک کار بسیار مهم و تدریجی است و نباید نا امید شد
همزبانی دلواپسان با سناتورهای آمریکایی، مطمئناً قراردادی نیست، ولی نگاه مشترک آنها در دوری از مذاکره و دامن زدن به جنگ‌های لفظی، آنان را در یک مسیر قرار داده است
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برخورد با علی مطهری در شیراز را حادثه‌ای ننگین و کاملاً برخلاف مصالح دانست.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از مسئولان و دانشجویان رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس، با تبریک پیشاپیش سال نو، به فضای سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: عده‌ای تحت تاثیر ادبیات مارکسیست‌ها می‌خواستند همه چیز را دولتی کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مباحث بعضی از جلسات شورای انقلاب در آن شرایط، اظهار داشت: وقتی بعد از حادثه ترور و بهبودی جسمی به شورای انقلاب برگشتم، دیدم بسیاری از مراکز و نهادها، حتی چند مدرسه غیر دولتی زمان پهلوی را، دولتی کرده‌اند.
وی با یادآوری صف طولانی کنکور و سرخوردگی جوانان و نا امیدی خانواده‌ها، به جلسه خویش با امام راحل اشاره کرد و گفت: وقتی شرایط را توضیح دادم، خیلی زود پذیرفتند و تاکید کردند که برای شکستن طلسم دولتی کردن، کمک مادی و حمایت معنوی می‌کنند و همان یک میلیون تومان و دو، سه بار حمایت بیانی در سخنرانی‌ها، چنان با برکت بود که هنوز آثار آن را می‌بینیم و حس می‌کنیم.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر مشکلات جامعه، خانواده‌ها و جوانان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور، خاطر نشان کرد: علاوه بر ارز کلانی که از کشور خارج می‌شد، خانواده‌ها نسبت به کیفیت تحصیل و آینده فرهنگی و اخلاقی فرزندان خویش نیز نگران بودند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دانشگاه آزاد اسلامی کار را با استفاده از فضاهای خالی مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و تدریس مدیران با سوادی که ظرفیت علمی داشتند، شروع کرد و امروز می‌بینید که علاوه بر گستردگی در کشور، وارد مقاطع عالی و تحقیق و پژوهش شده است.
هاشمی رفسنجانی گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و گسترش مقاطع عالی را در جهت کمک به مردم و کم کردن رفت و آمدها و دوری فرزندان، مخصوصاً دختران خانواده‌ها دانست و گفت: در دوره اخیر، بیش از 200 نماینده مجلس از این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر و تشکر کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه‌های هیات موسس و هیات امنا برای ایجاد واحد در کشورهای متعدد، گفت: در سفر زمان ریاست جمهوری‌ام به آفریقا، تقریباً در تمام کشورهای میزبان درخواست داشتند که به آنان در جهت مبارزه با بی‌سوادی کمک کنیم.
هاشمی رفسنجانی در بخش دیگر از سخنان خویش که پاسخ به سوالات دانشجویان بود، کرسی آزاد اندیشی را مطالبه رهبری از دانشگاهیان دانست و گفت: متاسفانه، این کار جدّی گرفته نشده و به کارهای سطحی در حد برگزاری چند همایش بسنده شده است.هاشمی رفسنجانی درباره آزادی بیان که از سوالات دانشجویان بود، گفت: آزادی بیان، نتیجه آزادی اندیشه است که کسی نمی‌تواند مانع اجرای این دستور رهبری در دانشگاه‌ها شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برخورد با علی مطهری در شیراز را حادثه‌ای ننگین و کاملاً برخلاف مصالح دانست و گفت: متاسفانه کسانی دست به چنین اقدامی زده‌اند که ادعاهای دینی و انقلابی دارند.
وی با اشاره به شخصیت حقیقی و حقوقی آقای مطهری، گفت: ایشان به عنوان یک شهروند و نماینده مجلس حق اظهارنظر دارد و اصلاً زیبنده نظام اسلامی نیست که با فرزند شهید مطهری چنین برخوردی شود.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بازنگری قانون اساسی، با اشاره به روند تدوین قانون اساسی اول و اجرای آن در کشور، گفت: پس از 10 سال، امام(ره) تشخیص دادند که باید قانون اساسی بازنگری شود و این در قانون اساسی پیش‌بینی شده که از اختیارات رهبری است.
وی با تاکید بر اصول مترقی قانون اساسی، گفت: اگر این اصول درست و براساس قانون عمل شوند، بسیاری از مسائل مردم و جوانان حل می‌شود.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی درباره نظارت بر دستگاه‌های تحت نظر رهبری، گفت: اصل این موضوع به عنوان قانون در آیین‌نامه مجلس خبرگان موجود است.رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی که «چرا دانشجویان می‌ترسند؟» گفت: ترس اگر مثبت باشد، سازنده است. آن‌گونه که انسان پس از آفرینش در خوف و رجا به سوی کمال می‌رود. وی « لیْسَ لِلْاِنسَانِ اِلَّا مَا سَعَی» را یک اصل قرآنی دانست و گفت: اصلاح جامعه یک کار بسیار مهم و تدریجی است و نباید نا امید شد.وی در خصوص همزبانی دلواپسان با سناتورهای آمریکایی پاسخ داد: مطمئناً این همزبانی قراردادی نیست، ولی نگاه مشترک آنها در دوری از مذاکره و دامن زدن به جنگ‌های لفظی، آنان را در یک مسیر قرار داده است.
وی نفوذ لابی صهیونیست‌ها در مجلس‌ آمریکا را بسیار قوی و پر نفوذ خواند و گفت: غرب می‌خواست با تمرکز صهیونیست در خاورمیانه از شرّ آنها دور شود، اما می‌بینید که چگونه این شر دامن آنها را حتی در کنگره‌ها
گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام